Przeskocz do treści

Kongres Ruchu Narodowego

miroslawborutaMirosław Boruta

Obejrzałem fragmenty kongresu "nieumundurowanej armii", która ma obalić republikę okrągłego stołu - to hasło jest w mocy!

Absolutna zgoda na to, że układ rządzący Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego musi odejść.

Młodzi widzą i słyszą lepiej, bo widzą i słyszą dla przyszłości. Pada bardzo ważna deklaracja: "nie chcemy emigrować!" Padają ważne słowa: "Lewactwo w Polsce spod znaku "Krytyki Politycznej", spod znaku Palikota, spod znaku SLD to są poglądy, organizacje i ideologie, które z Polską i polskością nie mają nic wspólnego".

robertwinnickiTeraz najważniejsze jest, by Ruch Narodowy dotarł do "oburzonych", "zniechęconych", "obojętnych" - do 15 milionów niegłosujących. Jeśli tego dokona to jest w stanie - wraz z Prawem i Sprawiedliwością, największą partią opozycyjną - wziąć rządy i nareszcie doprowadzić do tego, aby "Polska była Polską" (fotografia Roberta Winnickiego za: http://new.livestream.com/accounts/1782125/events/2161018/videos/20918326)

Możemy sobie wzajemne pomóc, choćby i w takiej sprawie, by nie tworzyć Muzeum Kresów Wschodnich tylko tworzyć Centrum Kresów Wschodnich, Centrum Polskości.

Polskie Kresy Wschodnie to nie muzeum... to polskość, która trwa w żyjących tam Polakach i materialnych śladach polskiej, katolickiej kultury. Warto być Polakiem, warto by Polska trwała!