Przeskocz do treści

Krakowianie przeciw szkodliwej konwencji

tomaszorlowskiTomasz Orłowski

22 lutego 2015 roku środowiska patriotyczne, a wśród nich Krakowski Klub Gazety Polskiej w Nowej Hucie, zorganizowały na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny na osiedlu Kalinowym całodniową akcję zbierania podpisów pod petycją do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

20150222nhApel ma na celu przekonanie prezydenta, by skierował Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej do Trybunału Konstytucyjnego. Dokument po hasłem troski o kobiety został już ratyfikowany w Sejmie (fot. p. Józef Bobela).

Ratyfikacja Konwencji przez prezydenta zobowiązuje organy państwowe do ingerencji w życie rodzinne.

Kampanię protestacyjną prowadzi także Instytut Ordo Iuris, który na swojej stronie internetowej zamieścił szczegółowe informacje:
http://www.ordoiuris.pl/watpliwosci-co-do-opinii-prawnych-stojacych-na-stanowisku-konstytucyjnosci-konwencji-cahvio,3553,analiza-prawna.html

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli obywatelską inicjatywę i zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z akcji, autorem zdjęć jest p. Józef Bobela:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/23Lutego2015jb