Przeskocz do treści

Lech Kaczyński. Bitwa o pamięć. Przewodnik po miejscach upamiętnienia Prezydenta

krakowniezaleznymkInformacja własna

Już dzisiaj, 31 marca 2015 roku na rynku księgarskim pojawia się nowa książka Sławomira Kmiecika, znanego m.in. z dwóch ważkich publikacji "Przemysł pogardy" oraz "Przemysł pogardy 2".

bitwaopamiecZa stroną blogpress.pl cytujemy słowa Autora: "Skoro jakiś czas temu opisałem proceder wizerunkowego niszczenia Prezydenta i udokumentowałem szokujące przykłady mowy nienawiści skierowanej przeciwko głowie państwa, to niniejsza praca jest logicznym następstwem dwóch poprzednich. Książka, którą właśnie oddaję do rąk Czytelników, przedstawia niejako odwrotność przemysłu pogardy i jest w moim odczuciu niezbędnym dopełnieniem".

"Dalszym ciągiem tej książki, w wymiarze także materialnym, są i będą w przyszłości kolejne znaki pamięci o Lechu Kaczyńskim — dziś dopiero planowane, projektowane albo będące w sferze marzeń, które trudno na razie spełnić ze względu na opór i obstrukcję rządzących. Te przeszkody jednak prędzej czy później zostaną przełamane, a urzędowa strategia gaszenia pamięci o Prezydencie trafi na śmietnik historii".

(Od Redakcji): Materiały z obu krakowskich spotkań z Autorem publikujemy tutaj:
https://www.krakowniezalezny.pl/jak-dziala-przemysl-pogardy-spotkanie-z-p-slawomirem-kmiecikiem
https://www.krakowniezalezny.pl/przemysl-pogardy-spotkanie-z-p-slawomirem-kmiecikiem