Przeskocz do treści

Lider VOX dziękuje za polskie wsparcie. Santiago Abascal – Jak nie podziwiać narodu Jana Pawła II, Solidarności i husarii spod Wiednia?

„Jak nie podziwiać narodu, którego syn doszedł do świętości? Nasz kochany papież Jan Paweł II, który tak kochał Hiszpanię, nazywając ją "ziemią Maryi".” – powiedział lider partii VOX podczas wiecu w Madrycie.

Santiago Abascal, który przewodzi partii VOX, dziękował za wystąpienie Mateuszowi Morawieckiemu i powiedział kilka słów o Polsce.

Gdybym nie urodził się Hiszpanem, chciałbym być Polakiem. Jak nie podziwiać narodu, który pomógł w obronie Europy w 1683 roku, dzięki szarży husarii pod dowództwem Jana Sobieskiego. Ta bitwa była tak samo ważna jak Lepanto dla Hiszpanów – mówił. Jak nie podziwiać narodu, który spotkał się z i pokonał nazistowski i komunistyczny totalitaryzm? – dodał.

Znaczenie Jana Pawła II

Abascal przypomniał też o znaczeniu św. Jana Pawła II i „Solidarności”. Jak nie podziwiać narodu, którego syn doszedł do świętości? Nasz kochany papież Jan Paweł II, który tak kochał Hiszpanię, nazywając ją „ziemią Maryi”. Był jednym z twórców odzyskania wolności przez Europę, upadku Muru Berlińskiego i pokonania komunizmu? – stwierdził. Jak nie podziwiać narodu, który dał taki ruch jak „Solidarność”, który opierał się komunizmowi? A nas zainspirował, by stworzyć w Hiszpanii antykomunistyczny związek zawodowy – dodał.

Na koniec nawiązał do słów Mateusza Morawieckiego, który mówił o działaniach brukselskich biurokratów. Gdy mówimy o brukselskich biurokratach (…), to łatwo dojść do wniosku, że to mały i śmieszny przeciwnik w porównaniu z tym, których Polska pokonała na swojej drodze. To zaszczyt, że towarzyszy nam Mateusz Morawiecki – powiedział.

Tekst i zdjęcie: https://wpolityce.pl/swiat/617491-abascal-jak-nie-podziwiac-narodu-jana-pawla-ii