Przeskocz do treści

Listy. AndrzejDuda.pl – O polityce zagranicznej

miroslawborutaMirosław Boruta

Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego i doktor nauk prawnych p. Andrzej Duda jest jednym z najbardziej pracowitych polskich posłów w Brukseli i Strasburgu. Znakomicie godzi swoje obowiązki europarlamentarzysty z krajową kampanią wyborczą.

W siódmym numerze "Listów" widzimy p. Andrzeja Dudę jako obrońcę wartości demokratycznych, zarówno w krajch, które ich nieprzestrzegają, tak jak Rosja (liczne morderstwa o podłożu politycznym) czy Kazachstan i Uzbekistan (prześladowanie opozycji), jak i wewnątrz samej Unii Europejskiej, gdy domagając się integralności państw europejskich w polityce zagranicznej UE p. poseł Andrzej Duda pyta: "jaka jest legitymacja, jaki jest mandat negocjacyjny pani Merkel i pana Hollande’a? Co mają wynegocjować i jakie są założenia? (...) jako Polak, nie zgadzam się na sprzedawanie państwa ukraińskiego w zamian za jakieś mętne interesy gospodarcze".

20150204adl7W "Listach" znajdziemy również wypowiedź rzecznika grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów ds. polityki wewnętrznej Unii Europejskiej, p. Timothy Kirkhope'a, który dostrzega słabość pomysłu Komisji Europejskiej w zakresie wyznaczenia poszczególnym państwom limitów przyjęć osób migrujących oraz wywiad z p. Markiem Jurkiem, prezesem Prawicy Rzeczypospolitej, posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony PE na temat... Andrzeja Dudy. Nie ma lepszej rekomendacji niż nastepujące słowa z tego wywiadu: "To człowiek, na którego pracę można liczyć, oddany obowiązkom, traktujący sprawy publiczne z wielką odpowiedzialnością (...) Ta naturalna zdolność mówienia otwarcie o sprawiedliwości, o prawach innych ludzi, o własnych przekonaniach jest dziś siłą jego kampanii i może być wielką siłą jego prezydentury".