Przeskocz do treści

Duda ramię w ramię ze związkowcami: Podniesienie jakości życia to dzisiaj kwestia podstawowa

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mly

Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami największych central związkowych. Kandydat PiS, wraz z Piotrem Dudą i szefem OPZZ Janem Guzem mówili o sprawach związanych z prawami pracowników i przyszłości Polski.

Kiedy wraz z przewodniczącym Guzem i Pawłem Kukizem tworzyliśmy „platformę oburzonych”, stworzyliśmy tzw. przesłanie 16 marca. Chcieliśmy zmiany ustawy o referendach. Wysłaliśmy pismo do prezydenta Komorowskiego. Pan prezydent nie znalazł dla nas czasu. Co się zmieniło przez te dwa lata, że prezydent zmienia zdanie? — mówił Piotr Duda podczas spotkania Andrzeja Dudy z szefami największych central związkowych.

Od 5 maja Andrzej Duda jest moim kandydatem. Są potrzebne zmiany w naszej Ojczyźnie i gwarantuje je Andrzej Duda. To nie są wybory partyjne tylko obywatelskie. Słyszymy kolejne hasło pana prezydenta: Prezydent naszej wolności. Zadaję pytanie, czyjej wolności? Chyba samego pana prezydenta i tych, którzy nie chcą w Polsce zmian — mówił szef „Solidarności”.

Andrzej Duda mówił o potrzebie walki o prawa pracownicze. Kandydat PiS obiecał, że będzie to ważny element jego przyszłej prezydentury.

20150516ad1Zawsze potrzebujemy porozumienia, a po drugie są wspólne sprawy, które dla wszystkich związków zawodowych i wszystkich, dla tych którzy szanują prawa pracownicze, te sprawy powinny być jasne i oczywiste dla głowy państwa. Chce zagwarantować, że ja tez mam takie podejście — powiedział Andrzej Duda (fot. PAP/Andrzej Grygiel).

Z natury jestem człowiekiem dialogu i lubię rozmawiać. Jestem człowiekiem porozumienia. W moim dotychczasowym życiu politycznym tego porozumienia szukałem. Wierzę w to głęboko, że właśnie dialog jest tą płaszczyzną, na której wypracowuje się najlepsze rozwiązania. Zapowiadałem w trakcie kampanii, że postrzegam rolę prezydenta jako arbitra ale też kreatora i patrona dialogu — dodał kandydat PiS.

Duda wspomniał o pomyśle stworzenia Rady Dialogu.

Ten dialog chciałbym kreować jako prezydent Rzeczypospolitej. Wierzę, że ustawa zaproponowana przez związki zawodowe dotycząca Rady Dialogu zostanie przyjęta i patronem tej rady będzie prezydent. To nasze spotkanie to wstęp do tworzenia tej rady. To będzie ciało, które razem z prezydentem będzie pracowało nad strategiami rozwojowymi kraju — powiedział Duda.

Należy podnieść jakość życia Polaków. To kwestia podstawowa. Jeżeli 7,5% rodzin jest zagrożonych ubóstwem. Oficjalnie pisze się w tygodnikach ze 750 tysięcy dzieci żyje w nędzy. To podwyższenie jakości życia polskich rodzin jest sprawą podstawową. Nie da się tego osiągnąć bez szerokiego porozumienie społecznego i politycznego. Chce być prezydentem by to porozumienie tworzyć.

Tekst i ilustracja:
http://wpolityce.pl/polityka/244676-duda-ramie-w-ramie-ze-zwiazkowcami-podniesienie-jakosci-zycia-to-dzisiaj-kwestia-podstawowa