Przeskocz do treści

Masowy protest w sprawie rynku śmieciowego

prawicarplogoPrawica Rzeczypospolitej negatywnie ocenia wprowadzoną przez sejm i władze miasta nową politykę śmieciową i wysokość opłat za wywóz śmieci, szczególny sprzeciw budzi wprowadzenie monopolu gminy w zakresie wyboru firmy odbierającej odpady. Wprowadzone przepisy automatycznie powodują od 1. lipca wzrost opłat dla mieszkańców od 100 % do 200%, ponadto wywołują zamieszanie i chaos wśród spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, właścicieli nieruchomości, wszystkich którzy są zmuszani do składania drobiazgowych i skomplikowanych deklaracji śmieciowych. Podobnie zmiany budzą sprzeciw w firmach zajmujących się wywozem odpadów, którym grozi likwidacja i masowe zwolnienia.

Od lipca wszystkim obywatelom grozi katastrofa śmieciowa na miarę tego co kilka lat temu wydarzyło się w Neapolu. Mieliśmy już w przeszłości przykłady centralnej, sterowanej polityki gospodarczej. Wiemy, że nie był to najlepszy czas dla naszej gospodarki i wielu pamięta do jakiego kryzysu doprowadził.

Dla skuteczności tych apeli potrzebny jest masowy protest społeczny, akcja obywatelska. Dlatego proponujemy, aby pierwszą osobą w kraju, która zacznie się już teraz borykać z realnym śmieciowym problemem, z którym wszyscy zetkniemy się od 1 lipca, była marszałek sejmu pani Ewa Kopacz. Proszę wszystkich obywateli, każdego kto może to uczynić, aby wysłał paczkę swoich śmieci do sejmu na adres Pani Marszałek. ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa. Niech ją zasypie góra śmieci, która zmusi sejm do szybkiej nowelizacji ustawy w kierunku, który nie będzie cofał nas do ciemnych czasów gospodarki planowej i szkodliwego monopolu.

(-) Gniewomir Rokosz-Kuczyński
Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Krakowie

Fragment artykułu z: http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1372