Przeskocz do treści

Młodzież Kontra – Janusz Wojciechowski

annamariamilowskaAnna Maria Miłowska

Gościem 420-ego odcinka programu „Młodzież Kontra” był eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski, były prezes Najwyższej Izby Kontroli. Przedstawiciele młodzieżówek pytali o przyszłość polskiego rolnictwa po roku 2012 z punktu widzenia Parlamentu Europejskiego, o projekt ustawy, dającej Ministrowi Sprawiedliwości prawo wnoszenia kasacji w sprawach karnych, którego autorem jest Prawo i Sprawiedliwość. Pojawiały się również pytania poruszające kontrowersyjne tematy, na przykład relacji polsko-żydowskich w czasie II Wojny Światowej, czy metody in vitro.

januszwojciechowskiJa natomiast swoim pytaniem zwróciłam uwagę na rozpowszechnianie przez światowe media fałszywego obrazu Polski i Polaków w kontekście wydarzeń, którymi przez ostatnie dni żyła cała Polska – niefortunna wypowiedź prezydenta USA, Barracka Obamy, o „polskich obozach śmierci” oraz negatywny w swej wymowie dokument BBC na temat naszego kraju, zniechęcający kibiców do odwiedzenia Polski w czasie Euro. Poseł Wojciechowski  (fot. Jan Lorek) stwierdził, że dzisiejsze oskarżenia pod adresem Polski są efektem ataku polityków opcji lewicowej i liberalnej na rząd Prawa i Sprawiedliwości przed paru laty. To wtedy pojawiły się, nieuzasadnione, oskarżenia o homofobię i antysemityzm. „Dzisiaj zbieramy pokłosie tej propagandy, która była wymierzona w Prawo i Sprawiedliwość, a zaszkodziła Polsce” – zakończył poseł.

Autorka należy do Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

(Od Redakcji): Audycję można zobaczyć tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/mlodziez-kontra/wideo/janusz-wojciechowski-posel-do-parlamentu-europejskiego-3-vi-2012/7578636