Przeskocz do treści

Nadzwyczajne spotkanie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie

krakowniezaleznymkInformacja własna

27 maja 2015 roku w biurze p. dr. Andrzeja Dudy, posła do Parlamentu Europejskiego a przy tym Prezydenta Elekta Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce nadzwyczajne spotkanie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

akokrakowGłównym Gościem - choć przecież i także Gospodarzem 😉 był wiceprezes naszej organizacji, prof. dr hab. inż. Jan Tadeusz Duda, ojciec Prezydenta. W gronie członków krakowskiego AKO i współpracujących z nami dyrektorów krakowskich szkół mieliśmy niebywałą okazję pogratulować Profesorowi i życzyć jak najlepiej Jemu oraz prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Polsce.

Jak napisał na swoim blogu dr Krzysztof Pasierbiewicz, cytując profesora Jana Tadeusza Dudę:

20150527ako1„Ja, jako ojciec mogłem mu obiecać tylko modlitwę i otuchę. Powtarzałem mu także, iż miliony się na niego modlą w całej Polsce. To go trzymało, dodawało mu sił i wzbudzało nadzieję, że wygra tę bitwę o Polskę. I on w to uwierzył tak mocno, że zaufajcie mi, iż te jego niezliczone przemówienia nie były wcześniej przygotowywane. On to mówił z siebie, z serca, do ludzi. To co mówił płynęło z niego. My z żoną powierzyliśmy go Opatrzności (tu głos się panu profesorowi załamał). Wychowywaliśmy go w pogardzie dla radykalizmu i hołdzie dla narodowych wartości, mądrości, pokory i umiejętności odróżniania dobra od zła. To, co się wydarzyło dopiero dziś do nas dociera. Ale jest w nas zarówno radość, jak świadomość, że to dopiero początek. Wierzę, że to było zstąpienie Ducha Świętego. Musimy ludziom o tym mówić. Podobnie było w roku 1989...” (fot. p. Mirosław Boruta).

Wywiady z uczestnikami spotkania, dla Radia Maryja, przygotował p. prof dr hab. inż. Janusz Kawecki, a zdjęcia p. dr Mirosław Boruta. Zapraszamy do ich wysłuchania i obejrzenia:
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/glos-z-krakowa-322
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/27Maja2015mb