Przeskocz do treści

Niemcy znów szerzą antysemityzm

marekmariusztytkoMarek Mariusz Tytko

Kraków, 16 marca 2015 r.

Szanowni Państwo,

w artykule pt. "Duda gracz" Michała Krzymowskiego i Anny Szulc w polskiej wersji najnowszego numeru "Newsweeka" w negatywnym kontekście przedstawia się żydowskie pochodzenie prof. Juliana Kornhausera, zasłużonego dla polskiej nauki i poezji autora, będącego od ponad 20 lat teściem kandydata "Prawa i Sprawiedliwości" na Prezydenta Polski, dra Andrzeja Dudy z UJ, obecnie europosła do Parlamentu Europejskiego.

Tak się składa, że znam osobiście obydwu panów: p. prof. dr hab. Juliana Kornhausera, filologa oraz p. dra Andrzeja Dudę, prawnika. I wiem, kim są dla kultury polskiej.

Protestuję przeciwko używaniu tego typu "antysemickich" argumentów w gazecie "Newsweek". W ramach protestu, nie będę kupował "Newsweeka" ani jakichkolwiek innych gazet wydawanych przez "Axel Springer" i nie będę wchodził na strony tej gazety ani na strony "Axel Springer". Do protestu będę namawiał także znane mi osoby. Nie wolno "grać" "kartą antysemicką", aby w negatywnym świetle przedstawiać zasłużone dla polskiej kultury postaci. To niedopuszczalne.

Podaję jeszcze adresy do wysyłania protestów:
- do centrali koncernu / pr@ringieraxelspringer.com,
- do przedstawiciela w Polsce / anna.marucha@ringieraxelspringer.pl

Z wyrazami szacunku, Marek Mariusz Tytko
- doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracownik naukowy Wydawnictwa "De Gruyter" (Berlin)