Przeskocz do treści

„Nigdy jeden przeciw drugiemu”

kazimierzkubrakKazimierz Kubrak

Czemu ludzie tak się nienawidzą i nie skrywają tego nawet w kościele. Tyle fałszu obłudy i zakłamania. Gdzie się podziała ta bardzo malutka międzyludzka solidarność.

solidarnosclogoDziś mamy solidarność elit politycznych, gospodarczych i wiele innych. Zawłaszczyli sobie to piękne słowo i szafują nim na prawo i lewo. Obecnie musimy wrócić do źródeł solidarności z 1981 roku.

To jest żywa nauka Jana Pawła II, która potrzeba nam jest teraz w tym konkretnym momencie dziejów naszej ojczyzny, aby nikt nie był przeciwko drugiemu ale aby wszyscy razem, solidarnie byli odpowiedzialni za Ojczyznę, za Polskę.

Dodam tylko, że 12 grudnia o godzinie 12:00 na Placu Centralnym w Nowej Hucie kilkanaście osób uczciło rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Odmówiliśmy modlitwę za zmarłych działaczy związku i opozycji. Rozeszliśmy się przy szumie łopoczących na wietrze flag Solidarności rozpaczliwie krzyczących dlaczego o nas zapomniano. Jak trzeba było walczyć o intratne samorządowe i polityczne posady to przed nami klękano a teraz nas zlekceważono i odtrącono.