Przeskocz do treści

Obraz ojca rodziny w prasie. Analiza treści wybranych dzienników

krakowniezaleznymkInformacja własna

5 kwietnia, wciąż w atmosferze oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, Krakowski Odział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy gościł księdza doktora Piotra Studnickiego, wikariusza parafii Świętego Floriana w Krakowie, zastępcę rzecznika Archidiecezji krakowskiej i kierownika Redakcji Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP Kraków.

20160405ksd1Ksiądz Piotr Studnicki (na zdjęciu za siostrą Witalisą Hanną Żaboklicką SSCJ, fot. p. Mirosław Boruta) studiował na Wydziale Komunikacji Społeczno-Instytucjonalnej Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, gdzie obronił pracę doktorską pod tytułem Obraz ojca rodziny w prasie. Analiza "powiedzianego" i "nie powiedzianego" w The New York Times, Corriere della Sera, Gazecie Wyborczej i Rzeczpospolitej. Jako aktywny użytkownik Twittera (@piotrstudnicki) jest współtwórcą profilu @duchowni oraz współorganizatorem akcji ewangelizacyjnych w mediach społecznościowych.

20160405ksd2Omówienie tak obszernej pracy w kilkadziesiąt minut okazało się zadaniem niełatwym, szczególnie, że zebrani uczestnicy mieli do księdza prelegenta sporo pytań, w tym dotyczących samej istoty badań, zastosowanych w nich metod, doboru próby, kluczy kategoryzacyjnych itp. (fot. p. Mirosław Boruta)

Podobnie jak pytano o ideowy wymiar ojcostwa, ojca w rodzinie, autorytetu... Dla mających - pomimo uwieńczonych z pewnością powodzeniem starań - niedosyt... najlepszą lekturą będzie wywiad z księdzem doktorem Piotrem Studnickim, umieszczony w sieci na stronie:
http://stacja7.pl/rozmowy/media-deformuja-ojcostwo-rozmowa-z-ks-piotrem-studnickim
a także wiadomość, że już niebawem będziemy mogli przeczytać książkę, publikację doktoratu 😉