Przeskocz do treści

Od wiedzy do mądrości. Integralny rozwój przedsiębiorcy

tomaszorlowskiTomasz Orłowski

15 maja 2014 roku gościliśmy w Krakowie Chrisa Lowneya, światowego eksperta w dziedzinie przywództwa, autora kilku bestsellerów, autorytetu w dziedzinie rozwoju osobistego. Ten były jezuita wziął udział w dwóch spotkaniach zorganizowanych przez  Duszpasterstwo Przedsiębiorców „Talent”: w Seminarium Duchownym na Podzamczu oraz Mężczyzn św. Józefa w Seminarium  u Misjonarzy na Stradomiu.

chrislowney1Obydwa spotkania zgromadziły katolickich przedsiębiorców, liderów i animatorów. Podczas spotkania można było odkryć w sobie talenty przywódcze, a zadatki na nie posiadają bowiem wszyscy. Prawdziwe przywództwo to przecież sztuka życia. Jego korzenie posiadamy we własnym wnętrzu, dlatego ważna jest samoświadomość i uczenie się przez całe życie. Prelegent w bardzo ciekawy sposób pokazał jak udało mu się wprowadzić „Ćwiczenia duchowe” Świętego Ignacego Loyoli do świata wielkich korporacji.

chrislowney2Cztery filary przywództwa czyli: samoświadomość, heroizm, pomysłowość i miłość wypływają wprost z nauczania założyciela Zakonu Jezuitów i mogą być stosowane w firmach, a także  w stosunku do samego siebie. Stosując te zasady wprowadzimy niesamowite zmiany w zarządzanych przez nas organizacjach, pozwolą nam one również dokonywać właściwych wyborów i jasno formułować cele. Wydawnictwo WAM wydało dwie książki Chrisa Lowneya: „Heroiczne życie” i „Heroiczne przywództwo”, dlatego - by wiatr powiał w nasze żagle - warto sięgnąć po te książki.