Przeskocz do treści

Optymistyczne spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem

miroslawborutaMirosław Boruta

23 lipca członkowie i sympatycy Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki zebrali się godzinę później i gdzie indziej niż zwykle, bo... w Wieliczce, w auli Centrum Kultury i Turystyki w Rynku Górnym 6.

20140723wieliczka1Tam to bowiem – dzięki staraniom miejscowego Klubu Gazety Polskiej, a także przewodniczącej Klubu Gazety Polskiej w… Chicago 😉 p. Agaty Mikołajczyk oraz Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Wieliczce miało miejsce spotkanie z redaktorem naczelnym tygodnika Gazeta Polska i dziennika Gazeta Polska Codziennie, p. Tomaszem Sakiewiczem.

20140723wieliczka2Tematyka spotkania objęła kwestie polityki polskiej, zarówno w wymiarze krajowym, lokalnym, jak i międzynarodowym. Sytuacja wewnętrzna Polski, szczególnie po zeszłotygodniowej konsolidacji środowisk prawicowo-centrowych a także sytuacja międzynarodowa, po przemianach na Ukrainie i ostatecznym zdemaskowaniu rosyjskiej, agresywnej polityki imperialistycznej, stała się bowiem dużo lepsza.

20140723wieliczka3Ta dawka optymizmu, której kolejnym fundamentem jest coraz bardziej widoczne parcie społeczne na zmiany w Polsce, polegające na początek na jak najszybszym odsunięciu szkodliwego quasi-rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego była nam - „soli tej ziemi” - tak licznie zebranym w Wieliczce, bardzo potrzebna. Dziękujemy za to spotkanie!