Przeskocz do treści

Oświadczenie Rady Mediów Narodowych z 14 grudnia 2017 roku

Od kilku miesięcy politycy Platformy Obywatelskiej, jej zwolennicy i uczestnicy protestów zwoływanych przez totalną opozycję łamią zapisy Konstytucji RP i prawa prasowego gwarantujące wolność mediów. Dochodzi do ataków słownych i fizycznych wobec dziennikarzy, którzy mają odwagę informować opinię publiczną w sposób niezgodny z linią propagandową tych formacji. Nie są to sporadyczne zdarzenia, tylko przyjęta przez opozycję zasada postępowania, która ma na celu dyskredytować i zastraszyć dziennikarzy mediów publicznych.

W ostatnich tygodniach doszło do kilku szczególnie chuligańskich ataków na pracowników Telewizji Polskiej, które jednak nie spotkały się z potępieniem przez kierownictwa partii opozycyjnych.

Rada Mediów Narodowych (fot. Wikipedia) wyraża oburzenie wobec tych działań i ocenia, że są one drastycznym przejawem walki o podporządkowanie sobie mediów i konsekwentnie realizowaną, stanowiącą zagrożenie dla demokracji strategią polityczną.

Apelujemy do uczestników życia publicznego w Polsce o stanowczy protest przeciw atakom wobec dziennikarzy. Wolność słowa i niezależność dziennikarska muszą być respektowane.