Przeskocz do treści

Pikieta przeciwko kłamstu i manipulacji

krakowniezaleznymkInformacja własna

W sobotę, 22 listopada 2014 roku małopolski Ruch Narodowy zorganizował - przed Urzędem Wojewódzkim w Krakowie (ul. Basztowa 22) - pikietę związaną, jak napisano w zaproszeniu:

ruchnarodowy"ze skandalicznymi wydarzeniami towarzyszącymi przeprowadzeniu wyborów samorządowych. Chcemy zaprotestować wobec wszystkich zdarzeń, które przynoszą Polsce wstyd i stawiają nas w szeregu państw takich jak Białoruś. Docierają do nas sygnały od wielu osób, które są świadomymi obywatelami i potrafią oddać głos – kandydat, którego poparli uzyskał w Obwodowej Komisji Wyborczej 0 głosów! Wyniki PSL są zaskakująco wysokie i nijak się mają do przedwyborczych sondaży oraz wyników badania exit poll. Liczba głosów nieważnych osiąga w niektórych gminach rekordowe wyniki a w sąsiednich gminach jest znikoma. System informatyczny zliczający głosy jest dziurawy jak szwajcarski ser i jak dowiadujemy się, przeciętnej klasy informatyk może nanieść na protokoły dowolne zmiany! W kilku miastach do II tury wyborów przeszły osoby które… nie startowały! Oficjalnych wyników jak nie było tak nie ma. W Państwowej Komisji Wyborczej zasiadają ciągle (a mamy ponoć 25 rok wolności!) sędziowie z nadania komunistycznego aparatczyka, generała Jaruzelskiego. Chcemy się temu sprzeciwić!"

20141122rnSolidaryzując się z manifestującymi w całym Kraju, w tym z okupującymi siedzibę PKW w Warszawie uczestnicy pikiety (fot. p. Alicja Rostocka) poparli postulaty, które przedstawił jeden z liderów Ruchu Narodowego, Robert Winnicki:

- natychmiastowa dymisja PKW,
- powtórzenie wyborów,
- zmiana ordynacji wyborczej.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotoreportażu, autorstwa p. Alicji Rostockiej:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/22Listopada2014ar2