Przeskocz do treści

Plebiscyt na najbardziej obłudnego polityka: Herody roku 2013!

stopaborcjiZbliżają się Święta Bożego Narodzenia i zapewne wielu kojarzy postać Króla Heroda, który kazał wymordować wszystkich chłopców poniżej drugiego roku życia. Jest on przykładem nie tylko okrucieństwa, ale i obłudy władcy, który mówił do Mędrców: „(...) donieście mi , abym i ja mógł pójść i oddać mu pokłon". W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć podobną postawę u wielu naszych rodzimych „władców" – polskich polityków, którzy deklarowali swój sprzeciw wobec mordowania nienarodzonych, zagłosowali jednak w sposób zupełnie odmienny.

Wobec tego ogłaszamy plebiscyt na Heroda roku 2013.

Pierwsza tura plebiscytu, która będzie trwała do 8 grudnia włącznie polega na zgłaszaniu kandydatów (poprzez email: herod@stopaborcji.pl), którzy wykazali się wyjątkową obłudą, jeśli chodzi o troskę o dzieci przed narodzeniem. Następnie wyłonimy kilku najbardziej haniebnych kandydatur, a od 9 grudnia do 28 grudnia br. (święto Świętych Młodzianków – dzieci zabitych z rozkazu Heroda) na stronie www.stopaborcji.pl będzie można głosować na swojego „faworyta".

W Krakowie rozpoczęliśmy akcję od pikiety pod Galerią Krakowską, 1 grudnia 2013 roku (niedziela) o godz. 14:00. Kolejne zgromadzenie wstępnie zaplanowane jest na 8 grudnia (tydzień później). Pragniemy w tym miejscu przypominać, że wciąż w Polsce legalne jest mordowanie dzieci przed narodzeniem. Chociaż najbliższe święta noszą nazwę "Bożego Narodzenia" - ponad sześciuset dzieciom każdego roku odbiera się możliwość uczestniczenia w ich obchodach, zabijając je przed ich własnymi narodzinami.

Fundacja Pro - prawo do życia, Kraków / Kontakt do koordynatora: Adam Kulpiński adam.kulpinski@stopaborcji.pl, 506-372-728, 726-819-555