Przeskocz do treści

Polakom – Ofiarom rosyjskich zbrodni – 9 kwietnia w Krakowie

miroslawborutaMirosław Boruta

9 kwietnia 2013 roku na krakowskim Cmentarzu Rakowickim odbyły się uroczystości w hołdzie Polakom - Ofiarom rosyjskich zbrodni w Katyniu, Twerze, Miednoje, Charkowie, Ostaszkowie, Bykowni... Mijają właśnie 73 lata od tej tragedii i 18 lat od poświęcenia symbolicznej Mogiły - Pomnika Ofiar Komunizmu.

20130409pokUroczystość rozpoczęła Msza Święta w kaplicy Cmentarza Rakowickiego, odprawiona przez duszpasterza środowisk kombatanckich i zesłańczych, ojca Jerzego Pająka OFMCap. Po niej, już przy pomniku znajdującym się tuż obok kaplicy odbyła się dalsza część uroczystości, przemówienia, składanie wieńców i wiązanek kwiatów, odśpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorem uroczystości był Komitet Opieki Nad Miejscami Zbrodni Komunizmu, a honorowym patronat objął ją Marszałek Województwa Małopolskiego.

Nie sposób jest wymienić wszystkich uczestników uroczystości, ale to co cieszyło najbardziej to obecność bardzo licznych grup szkolnych, dzieci i młodzieży (wraz z krakowskim kuratorem, p. Aleksandrem Palczewskim).

Poniżej linka do fotoreportażu p. Józefa Bobeli, dziękujemy:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/9Kwietnia2013jb