Przeskocz do treści

Polska 24 godziny na dobę! Andrzej Duda nie przerywa kampanii nawet w nocy: na trasie Dudabusa piekarnia, szpital (cz. I)

wpolityceplZespół wPolityce.pl / maf / mall / gah

Debata prezydencka wcale nie zakończyła kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Tuż przed północą, na ostatnie 24 godziny kampanii, kandydat PiS wsiadł do Dudabusa i ruszył w Polskę. Odwiedzi zakłady pracy, w których jego rodacy pracują całą noc i do ostatniej minuty przed ciszą wyborczą będzie wśród wyborców. To również mocne wejście w ostatni dzień kampanii - podczas gdy sztab Bronisława Komorowskiego po prostu śpi, Andrzej Duda zajmuje uwagę mediów i wyborców.

20150522ad2Nasz reporter jest w podróży Dudabusem wraz ze zwycięzcą pierwszej tury wyborów. Zapraszamy na relację na żywo (fot. Twitter / @AndrzejDuda2015).

23:55 - Konferencja prasowa Andrzeja Dudy przed wyruszeniem w 24-godzinną podróż przez Polskę.

Siadamy do Dudabusa i ruszamy. Jeszcze z wieloma osobami będę rozmawiał do samego końca — zapowiedział kandydat PiS na prezydenta.

Marcin Mastalerek podkreślił, że sztab Andrzeja Dudy będzie na bieżąco informował opinię publiczną o ostatnich godzinach kampanii.

Duda zaznaczył, że niczego się nie obawia w związku ze swoją kolejną podróżą wyborczą.

Kampania ma swoje wyzwania. Jeśli ktoś chce zostać prezydentem Rzeczypospolitej musi mieć siłę i musi robić wszystko, aby zwyciężyć — podkreślił polityk.

Andrzej Duda potwierdził, że debatę z Bronisławem Komorowskim uważa za wygraną.

Jestem bardzo zadowolony, widać było entuzjazm moich zwolenników. Czytałem opinie i jak widzę - wygrałem tę debatę — przyznał kandydat PiS na prezydenta, Duda zdradził również, gdzie będzie miało miejsce zakończenie jego kampanii. Finał kampanii będzie w Krakowie — zapowiedział polityk.

20150522ad300:00 - Dudabus wyrusza do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie Andrzej Duda spotka się z pracownikami piekarni Smoleń.

01:50. Dudabus dociera do Nowego Miasta nad Pilicą. Kandydat PiS odwiedził lokalną piekarnię - jak podkreślano, rodzinny biznes, który zatrudnia ok. 90 osób i wypieka 13 tys. bochenków chleba na dobę.

Dudzie towarzyszą szefowa jego sztabu Beata Szydło, a także Marcin Mastalerek (rzecznik PiS), Joachim Brudziński i kilkanaście młodych osób - sympatyków PiS ubranych w okolicznościowe koszulki.

20150522ad402:10. Kolejny punkt maratonu wyborczego Andrzeja Dudy to szpital w tym samym mieście. Krótka rozmowa z pielęgniarkami, pozowanie do zdjęć.

Cała nadzieja w panu! — mówią do kandydata PiS pielęgniarki.

20150522ad5Duda odpowiada, że drzwi w Pałacu zawsze będą otwarte dla grup zawodowych, w tym właśnie pielęgniarek. Przed szpitalem czeka na kandydata PiS młodzież - jak przekonują, przybyła tam spontanicznie.

03:50 - Dudabus jedzie dalej. Na godz. 5:30 zaplanowano spotkanie w Kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej. Później Andrzej Duda uda się do Katowic. Jutro od rana Andrzej Duda odwiedzi miasta, w których jeszcze nie był.

Tekst i ilustracje za:
http://wpolityce.pl/polityka/245396-polska-24-godziny-na-dobe-andrzej-duda-nie-przerywa-kampanii-nawet-w-nocy-na-trasie-dudabusa-piekarnia-szpital-nasza-relacja-godzina-po-godzinie