Przeskocz do treści

Polsko, uwierz w swoją wielkość

polskouwierz16 Polskich Biskupów staje w obronie Polski i wiary. Wspólne „non possumus” naszych Hierarchów.

"Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej"

Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

Książka ta jest wyrazem sprzeciwu wobec triumfujących od kilku lat treści i tonu antypolskiej oraz antychrześcijańskiej propagandy. Wielu ludzi dostrzega zło, sądzą jednak, że są wobec niego bezsilni. Dzieło to dowodzi, że głos w obronie moralności, tradycji, polskości, normalności, w obronie uczciwości, a przeciwko chciwości wcale nie jest w Polsce odosobniony, także wśród hierarchów Kościoła. Naród polski przez wieki słuchał głosu swoich biskupów – oni i teraz nie zamilkli! Tyle że marnie słychać ich w medialnym jazgocie.

20150506ak1Zwalczanie i odrzucanie prawd ewangelicznych oraz nauki Kościoła skutkuje negatywnie w każdej sferze ludzkiego życia. W tej niespotykanej książce 16 hierarchów porusza wiele najbardziej aktualnych tematów (52 artykuły!). To kompendium pokaźne i reprezentatywne, choć oczywiście głosów takich jak tutaj rozlega się w kraju znacznie więcej (fot. p. Andrzej Kalinowski). Biskupi potrafią zatroszczyć się nie tylko o zagubionych moralnie, ale i o upadającą hutę, o tracących pracę, o emigrujących za chlebem, o śledztwo smoleńskie… Niepokoją ich bezduszna biurokracja, łamanie sumień, znieczulenie społeczne, katastrofalny poziom ochrony zdrowia czy szkolnej edukacji, itd. Odważnie walczą o Polskę duchową, ale i tę materialną. Biskupi napominają, nieraz napiętnują, ale stawiają przy tym diagnozy. Kto i kiedy skorzysta z ich oczywistych recept?

20150506bkGłos hierarchów winien być z oczywistych powodów szczególnie doniosły. Dlaczego jest akurat odwrotnie? Trzeba przeczytać to kompendium, a odpowiedź przyjdzie sama. Przekaz ten obnaża ułudę i kłamstwa. Hierarchowie nasi posługują się przeważnie wspaniałym językiem polskim, są bardzo oczytani; przekazują wiedzę i prawdę z autentycznym talentem literackim. 80 znakomitych zdjęć, głównie mistrza Adama Bujaka, czyni przekaz słowny jeszcze bardziej wymownym i sugestywnym.

Rozdziały: 1. Niepodległość i suwerenność 2. Odpowiedzialność władzy 3. Hekatomba smoleńska 4. Świat nieludzki 5. Kościół nie będzie milczeć.

Autorzy: Bp Ignacy Dec / Abp Wacław Depo / Bp Antoni Dydycz / Abp Andrzej Dzięga/ Kard. Stanisław Dziwisz / Bp Edward Frankowski / Abp Stanisław Gądecki / Abp Sławoj Leszek Głódź / Abp Henryk Hoser / Abp Marek Jędraszewski / Abp Józef Kupny / Bp Wiesław Mering / Abp Józef Michalik / Bp Stanisław Napierała / Bp Krzysztof Zadarko / Bp Józef Zawitkowski.

Fotografie: Adam Bujak / 280 stron, 20,5 x 25 cm, twarda oprawa, laminowana obwoluta.
• https://www.youtube.com/watch?v=W9vX09wU4YI
• https://www.youtube.com/watch?v=757fhzr-eik

(Od Redakcji): Dziękując za możliwość umieszczenia materiałów na naszych stronach zapraszamy Państwa na stronę internetową Wydawnictwa: http://www.bialykruk.pl oraz do obejrzenia 26 zdjęć ze spotkania. Ich autorem jest p. Andrzej Kalinowski:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/6Maja2015ak