Przeskocz do treści

Poznajemy współczesnych rycerzy. Bohaterowie Niepodległej Rzeczypospolitej

krakowniezaleznymkInformacja własna

Tegoroczne (a chodzi o rok 2014) wakacje w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, przy ul. Wita Stwosza 12 były wypełnione atrakcjami dla krakowskich - i goszczących w Krakowie - dzieciaków. Jedna z nich to zajęcia na temat losów wybranych postaci historycznych służących w Wojsku Polskim - w dwóch wersjach zależnych od wieku uczestników, dla dzieci w wieku 5-7 lat i skróconej dla dzieci w wieku 8-13 lat.

poznajemyrycerzySpotkania rozpoczynały się zwiedzaniem fragmentów ekspozycji i wizytą na multimedialnej strzelnicy, w trakcie której uczestnicy przy wykorzystaniu replik broni przeciwpancernej wz. 35 "Ur", mieli możliwość "zmierzenia się" w walce z czołgami: niemieckim i rosyjskim.

Warsztaty kontynuowane były w sali edukacyjnej. W ich trakcie mali żołnierze m.in. składali przysięgę, uczestniczyli w szkoleniu, podczas którego mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z uzbrojeniem, umundurowaniem i ekwipunkiem żołnierskim. Następnie mieli do wykonania zadania, wypełniane niegdyś przez polskich konspiratorów m.in. pracowali przy fałszowaniu dokumentów i wytwarzaniu ekwipunku żołnierskiego. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym przewodnika wspierała "partyzantka"- lalka o pseudonimie "Isia", która prezentowała najmłodszym swoje wojenne losy, a także realia życia pod okupacyjnym, niemieckim czy rosyjskim, jarzmem.

Zapraszamy na fotoreportaż z zajęć, który przesłała p. Alicja Rostocka:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/16Lipca2014

Za: http://www.muzeum-ak.pl/edukacja/formatka-cgk.php?idwyb=701