Przeskocz do treści

Pozory „wolnej” Polski

kazimierzkubrakKazimierz Kubrak

3 maja 2014 roku. Patriotyczna manifestacja w Krakowie. Tego prawa jeszcze nam nie zabrano. Pakt Putin-Merkel to gwarantuje. Platforma Obywatelska finansowana przez Niemców a Sojusz Lewicy Demokratycznej przez Rosjan dokonały już V rozbioru Polski. Reszta to polityczny bełkot mediów stwarzających pozory „wolnej” Polski. Większość Polaków zatraciła swoją narodowość. Dla nich patriotyzm to otwarty hipermarket w niedziele i święta oraz całodobowe sklepy monopolowe.

„Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub pozornego” (audiencja papieska dla pielgrzymów z Białorusi, 17 X 1998).

Tą wolność już przehandlowaliśmy za dobra materialne i konsumpcyjne. Nowa Huta 3 maja 2014 roku, żadnej publicznej uroczystości z okazji Święta Konstytucji. Kolejki do sklepów monopolowych, na których smętnie zwisają flagi narodowe. Rozgoryczenie likwidacją miejsc pracy w Kombinacie i związana z tym przymusowa emigracja zarobkowa. Staliśmy się parobkami Unii Europejskiej, tanią siłą roboczą. Jutro wielu z nas znowu wyjedzie na saksy.