Przeskocz do treści

Prawda jest najważniejsza

miroslawborutaMirosław Boruta

Wiara i wiedza to fundamenty naszego poznania świata. Na obrzeżach tych dwu funkcjonują jednak także: manipulacja, plotki, "półprawdy", propaganda, przekłamania, przesądy i wiele, wiele innych. W codziennych, uczelnianych rozmowach z młodzieżą studiującą nauki humanistyczne - wśród wielu zagadnień ważnych dla współczesnej Polski - problem zbrodni pedofilii pojawia się także, bo przecież "tak wiele mówią o niej media".

Zapytałem więc kiedyś, czy wiedzą Państwo kto został skazany za pedofilię? Kto, w rozumieniu wykonywanego zawodu? I rozpoczęliśmy poszukiwania informacji na ten temat.

Dzisiaj możemy je zakończyć dzięki p. senatorowi Janowi Marii Jackowskiemu reprezentującemu Prawo i Sprawiedliwość. Jak bowiem, w odpowiedzi na pytanie Senatora, wyjaśnia urzędnik ministerstwa sprawiedliwości "na dzień 18 listopada 2013 roku w zakładach penitencjarnych za przestępstwa o charakterze pedofilskim karę pozbawienia wolności odbywało 1468 skazanych. Średni wymiar kary orzeczonej i wykonywanej za przestępstwo z art. 200 par. 1 wynosi około 4 lat i 2 miesięcy, w przypadku gwałtu wobec małoletniego poniżej 15 lat (art. 197 par. 3 pkt 2 kk) około 5 lat i 5 miesięcy. Z posiadanych danych wynika, że na wskazaną wyżej ogólną liczbę osadzonych blisko 900 osób nie posiadało wyuczonego zawodu, około 70 osób wykonywało zawód murarza, 40 – pracowników dorywczych, około 30 – ślusarza, około 30 – rolnika, 25 – mechanika samochodowego. Pozostali osadzeni wywodzili się z innych grup. Spośród nich zawód np. inżyniera, lekarza, nauczyciela, pedagoga, duchownego wyznania rzymskokatolickiego, wychowawców w placówkach oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych, wykonywały pojedyncze osoby".

W konfrontacji z wynikami badań naukowych każda medialna propaganda, każda medialna nagonka przegra. Pytanie tylko czy powyższa informacja potrafi się przebić do świadomości milionów "oglądaczy" lewackich "Info", "Polsatu" czy "TVN"? Czy dotrze do nich prawda o roli, jaką pełnią te media w osłabianiu roli Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce, w osłabianiu roli Polski i Polaków w Europie, w świecie - w czyim interesie? Bo z pewnością nie w naszym.

Ta dzisiejsza informacja jest na wagę złota. Wygramy, bo prawda jest najważniejsza, bo warto być Polakiem, warto by Polska trwała.