Przeskocz do treści

Premier Jarosław Kaczyński w Krakowie

miroslawborutastefanbudziaszekMirosław Boruta, Stefan Budziaszek

Premier Jarosław Kaczyński owacyjnie przyjęty na Wzgórzu Wawelskim i u stóp Krzyża Narodowej Pamięci.

11 listopada 2012 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości, premier Jarosław Kaczyński w godzinach popołudniowych złożył wizytę w Krakowie. W dniu Narodowego Święta Niepodległości pokłonił się przed sarkofagiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, modlił się za swojego Brata, śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonkę, śp. Marię, złożył także wiązanki kwiatów przed pomnikiem Błogosławionego Jana Pawła II Wzgórzu Wawelskim i u stóp Krzyża Narodowej Pamięci (Krzyża Katyńskiego).

Podczas krótkiego oświadczenia dla prasy powiedział m.in., że: „11 listopada to powinno być święto autentycznych polskich patriotów. Tych, którzy chcą, żeby Polska trwała. Nie chcą jej roztapiać w żadnych szerszych strukturach. Chcą, żeby trwała polska kultura, naród polski, bo nie ma narodu bez kultury. Chcą, żebyśmy byli państwem znaczącym, państwem, z którym się liczą. Odrzucają politykę, która prowadzi do rezygnacji z polskich interesów, zarówno tych w sferze moralnej, to bardzo, bardzo ważne, jak i tych w sferze materialnej. To powinno być święto polskich patriotów i mamy nadzieję, że kolejne święta będą już wyglądały inaczej”.

Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszyła liczna grupa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, wzmocniona siłami krakowskich struktur partii oraz Krakowianie - sympatycy największej polskiej partii opozycyjnej.

Jarosław Kaczyński pokazał jak – w dniu W dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada – powinien zachować się Premier Rządu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, na takiego premiera czekamy.

Redakcja Krakowa Niezależnego serdecznie dziękuje Prezesowi Zarządu Okręgu Małopolskiego Prawa i Sprawiedliwości, p. posłowi Andrzejowi Adamczykowi za pomoc w realizacji filmu i zgodę na towarzyszenie delegacji z premierem Jarosławem Kaczyńskim na czele we wszystkich miejscach jej pobytu w Krakowie.


http://www.youtube.com/watch?v=AH2EdQ0gxkU

I jeszcze fotorelacja p. Andrzeja Rychławskiego:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/11Listopada2012ar2

Naszą relację mogą Państwo porównać z ujęciami filmowymi (a już szczególnie z komentarzem) telewizji „publicznej” na stronie www „Kroniki Krakowskiej” (3:08-4:00): http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/11-xi-2012-godz-2145/9070348

Dodaj komentarz