Przeskocz do treści

Protest Krakowian w sprawie zmian w komunikacji

tomaszkorneckiTomasz Kornecki

Krakowianie protestują przeciwko zmianom w komunikacji miejskiej. Organizują się na Facebooku pod adresem „Komunikacja zbiorowa jest dla ludzi, nie ludzie dla komunikacji”. Piszą na stronie: „Protest przeciwko decyzji ZIKiT-u dot. zmiany tras linii tramwajowych i autobusowych w Krakowie”.

SNowa siatka połączeń stworzona bez konsultacji społecznych. „Rewolucyjne zmiany”, które w opinii mieszkańców Krakowa znacznie wydłużają czas podróży, zwiększają koszty przejazdów i utrudniają życie. To wydarzenie powstało z myślą o nas, tak aby każdy mógł się wypowiedzieć, dlaczego ZIKiT nie powinien zmieniać starych rozkładów i dobrze znanych tras. Chcemy być wysłuchani i w sprawie NASZEJ KOMUNIKACJI mamy wiele do powiedzenia! (Fot. Mirosław Boruta, 4 VIII 2013 roku).

Wyjdźmy wreszcie z domów i zaprotestujmy! Pokażmy, że nasze potrzeby nie pokrywają się z elektronicznymi symulacjami autorstwa specjalistów ZIKiT-u. Zbierajmy się prędko, bo im szybciej spotkamy się wspólnie na Placu Wszystkich Świętych, tym większa szansa, że wrócimy do domu starą, ulubioną trasą. Znacznie szybciej i bez komplikacji“.