Przeskocz do treści

Saga ludzi śmieci (1)

miroslawborutaMirosław Boruta

Pisałem już w innym miejscu co myślę o nowym podatku, o nowej daninie, nowym haraczu, który biedota ma zapłacić władcom z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego pod pozorem ekologicznej postawy segregowania śmieci:

Nowy podatek śmieciowy; okradanie nas wszystkich pod przykrywką słów „ekologiczne”, „europejskie”, ”nowsze”, „tańsze”; przejaw odpowiedzialności zbiorowej („Szwadrony Śmieci”) czy tylko (sic!) kolejny przekręt rządzących? Inaczej nie da się rozmawiać o śmieciach i przyjętych przez Radę Miasta (głównie radnych z Platformy Obywatelskiej) dokumentach.

krakowskiesmieci1Ponieważ cała sprawa jest dosyć grubymi nićmi szyta mogę sobie wyobrazić,  a nawet chcę, że natychmiast z początkiem roku szkolnego, po wakacjach rozpoczynamy przygotowania do referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Krakowa. No, poza jednym radnym z Prawa i Sprawiedliwości, który głosował przeciw tej hucpie, ale on wybór do nowej Rady ma raczej w kieszeni.

Jeśli ktoś zechce zarobić na wyrzucanych przez mnie śmieciach niechaj przyjedzie i je sobie zabierze. Daję mu je za darmo, niechaj sam sobie podzieli, umyje, wyprostuje, sprzeda i zarobi. Ale, że ja miałbym do tego dopłacać? Coś się Państwu w Radzie Miasta i wyżej ewidentnie pomyliło. Nic gorszego jak głupia władza, od takiej to tylko naród głupieje. Polsko czas na zmiany!