Przeskocz do treści

Sens moralnej i duchowej odnowy Narodu

Anna Maria Kowalska

Na odnowę duchową i moralną Narodu nie możemy patrzeć jak na cel nie do zrealizowania. Pragnienie odrodzenia duchowego noszą w sobie setki Osób, wyraźnie zmęczonych aktualnym stylem „uprawiania polityki” przez partie rządzące.

Przemiana wewnętrzna – rachunek sumienia, powrót do więzi z Kościołem katolickim, Dekalogiem i Biblią, a zatem spojrzenie na pojedynczego Człowieka i Naród w perspektywie Wieczności – będzie rzutować na zmiany w strukturach władzy, zmianę sposobu myślenia o Polsce i tym samym zmiany w sposobie rządzenia: opartym na prawdzie, mądrości serca i zdrowo rozumianego dialogu oraz tolerancji wobec inaczej myślących. U władzy muszą znaleźć się ludzie uczciwi, brzydzący się kłamstwem, wielkiego hartu ducha i wielkiej odpowiedzialności za każde polskie życie. Każdy z nas musi zatem rozpocząć od pracy nad sobą – i tej przemiany autentycznie pragnąć.

Wbrew pozorom – to nie jest utopia. O wewnętrzną przemianę dla wszystkich nas trzeba się stale modlić. Czy nie po to u progu odzyskanej suwerenności Jan Paweł II przywiózł nam Dekalog? Czy nie to także pragnął nam przekazać, niejako w testamencie, w trosce o nasze dziś i jutro?

Dodaj komentarz