Przeskocz do treści

Niewygodna prawda

Małgorzata Janiec

„Tadek” Polkowski – młody, znakomity twórca hip hopowy, w swoim pierwszym projekcie muzycznym pt. „Niewygodna prawda” opowiada o rzeczach, które potrzebują zmian. Przypomina bohaterów z historii wymazanych. Tych, którzy za Honor i Ojczyznę oddawali życie.

Jest młodym Polakiem, który wierzy w wartości. Chce swoją płytą zachęcić młodych – i nie tylko młodych – ludzi do poznania historii. Są na tej płycie teksty o zdrajcach i o prawdziwych bohaterach. O dumnych i tragicznych wątkach w polskiej historii. Walczy o wartości, nie o korzyść własną.

„Teraz młode pokolenie, przyszła na Was kolej…Więc zakasuj rękawy… Niech się z karą spotka zdrada”. „Potrzebni są dziś ludzie, tak jak Ty niezłomni…”

niewygodnaprawdaNa tej płycie zgodnie z tytułem jest „Niewygodna prawda” (fot. glamrap.pl). Jest piękny tekst o Ince, o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, o sierżancie Mieczysławie Dziemieszkiewiczu „Roju”, o „Żołnierzach Wyklętych” ale także o strajku głodowym w obronie lekcji historii w polskich szkołach.

Polecam tę płytę. Wsłuchajmy się w piękne i głęboko patriotyczne teksty. Mnie szczególnie wzruszył „kawałek” o Ince: „Partyzantko uśmiechnięta, jednocześnie jak ze skały, co ja mogę zrobić? Nagram dla Ciebie kawałek”…