Przeskocz do treści

Święto Wniebowzięcia Maryi Panny

20140815mbz1Panie, nasz Boże, Ty sprawiasz, że na ziemi rosną trawy, zioła i zboża na pożywienie i lekarstwo dla ludzi i zwierząt. Od Ciebie pochodzi obfitość wody i promieni słońca, aby wszystko, co się zieleni i rozkwita, owocowało, gdy nadejdzie czas zbiorów.

Prosimy Cię, pobłogosław przyniesione do Ciebie pierwociny zieleni tego roku, młode pędy zbóż, trawy, zioła i kwiaty. Zachowaj je od suszy, gradu, powodzi i wszelkiej szkody, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt.

20140815mbz2A gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twojego domu. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

15 sierpnia to dzień szczególny. Łączy elementy duchowości Maryjnej z wydarzeniami cyklicznymi i historycznymi. Można napisać, że łączy nas z tymi, którzy żywią i bronią - rolnikami i żołnierzami... Bo to przecież także Matki Boskiej Zielnej i Matki Bożej Zwycięskiej - 94-ta rocznica Cudu Nad Wisłą...

Na ten pierwszy aspekt - zakończonych żniw i obfitych plonów - zwraca naszą uwagę zestaw zdjęć z parafii w Krakowie-Mogile, nadesłany przez p. Andrzeja Kalinowskiego, dziękujemy:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/16Sierpnia2014