Przeskocz do treści

Szef Gabinetu Prezydenta RP spotkał się z Polonią w Wielkiej Brytanii

prezydentplSzef Gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski zakończył w niedzielę trzydniową wizytę w Wielkiej Brytanii, w trakcie której spotkał się z przedstawicielami szkół polonijnych, a także wziął udział m.in. w konferencji historycznej o wkładzie Polaków w złamanie Enigmy.

W pierwszym dniu wizyty minister spotkał się z wdową po ostatnim Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, Panią Karoliną Kaczorowską oraz Księdzem Stefanem Wylężkiem, który od 2010 roku stoi na czele Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Minister A. Kwiatkowski uczestniczył w otwarciu konferencji w Ambasadzie RP, poświęconej polskiemu wkładowi w tzw. „sztafetę Enigmy”.

20161016akNastępnie kibicował drużynie siatkarskiego mistrza Anglii, IBB Polonii Londyn, która pokonała Cheltenham & Gloucester VC 3:0.

Wieczorem w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w Hammersmith w zachodnim Londynie, minister Adam Kwiatkowski obejrzał premierowy pokaz „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Szef Gabinetu Prezydenta RP wręczył Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski Krystynie Cywinski, uczestniczce Powstania Warszawskiego, wieloletniej pracownicy Sekcji Polskiej Radia BBC, felietonistce m.in.: „Tygodnika Polskiego”, „Nowego Dziennika” w Nowym Jorku, „Nowego Czasu” wychodzącego w Londynie.

W niedzielę wraz z Ambasadorem RP Arkadym Rzegockim, minister Kwiatkowski wziął udział w otwarciu wystawy poświęconej pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego. W swoim wystąpieniu podkreślił, że zachowywanie pamięci o polskich bohaterach oraz prezentowanie polskiej historii poza jej granicami odgrywa istotną rolę w budowaniu wizerunku Polski na świecie.

Tekst i zdjęcie za: http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,470,szef-gabinetu-prezydenta-rp-spotkal-sie-z-polonia-w-wielkiej-brytanii.html