Przeskocz do treści

W hołdzie Bohaterom Narodu Polskiego – Sanktuarium w Czernej

Z listu prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie, posła na Sejm Rzeczypospolitej, p. Andrzeja Adamczyka:

150latpowstaniastyczniowegoRok 2013 uchwałą Senatu RP jest ustanowiony, jako szczególne wspomnienie przypadającej 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Dla każdego Polaka, świadomego swojej historycznej tożsamości jest to rocznica wobec, której nie może przejść obojętnie. Jesteśmy winni naszą pamięć i uznanie wszystkim, którzy w styczniu 1863 roku postanowili ofiarować Ojczyźnie to, co posiadali najcenniejszego: swoją służbę, zaangażowanie, zdrowie a nawet życie (fot. Emblemat ze strony Wileńskiego Hufca Maryi, whm.lt).

Dlatego też, jako Prawo i Sprawiedliwość – środowisko, któremu bliskie są ideały przyświecające Powstańcom Styczniowym, włączamy się czynnie w oddanie hołdu Bohaterom Narodu Polskiego.

Uroczystości upamiętniające 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyły się w niedzielę 20 stycznia 2013 roku w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej koło Krzeszowic.

Poniżej linka do zdjęć z tego wydarzenia nadesłanych przez p. Andrzeja Kalinowskiego, dziękujemy:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/20Stycznia2013

Dodaj komentarz