Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (1)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

Zgroza i oburzenie popłynęły z mediów wiodących, kiedy pewien Redemptorysta z Torunia, nazwał je „mediami mętnego nurtu”, a kłamiących w nich dziennikarzy – „najemnikami”. Kim zatem  powinien być dziennikarz? Sługą prawdy, czy tubą propagandową rządu? Czy będąc tubą propagandową rządu, służy prawdzie? Rolą dziennikarza jest przedstawianie rzeczywistości takiej jaka jest, a nie jej kreowanie.

Naganna postawa większości dziennikarzy z mediów wiodących jest, o zgrozo, niezgodna nawet z opinią Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Czy są tego świadomi? Prezydent, kiedy zapraszał media na debatę o języku nienawiści (miało to miejsce tuż po mordzie politycznym w Łodzi) zapytany, dlaczego zaprasza też dziennikarzy, odparł: „Bo media  KREUJĄ  rzeczywistość”. Obarczył w ten sposób współwiną media, które „zauroczone”  rządami Platformy Obywatelskiej zagubiły gdzieś swoje powołanie. No i co? Czy cytowano tę wypowiedź Prezydenta przez kilka dni? A skąd! Jedynie red. Miecugow w TVN24 raczył ją zauważyć, będąc mocno zdegustowanym, po czym nastąpiła absolutna cisza. Skąd więc ten atak na o. Rydzyka, skoro sam Prezydent Komorowski mówi niemal jednym głosem  z o. Tadeuszem? 

Zakładam, że Pan Prezydent głupi nie jest i wie co mówi, ale przecież ja mogę się mylić. Jednak, jeżeli się nie mylę, to o co tu chodzi?