Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (29)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

Fikcja absolutna z domieszką faktów, czyli "Między nami psiapsiółkami" (zbieżność imion osób ogólnie szanowanych, kochanych, poważanych, chronionych, osłanianych - zupełnie przypadkowa).

Cześć Helutka! właśnie skończyłam, chwilka wolna i dzwonię… Co skończyłam? Bronkowi kapcie haftować! A jak wyszły! Jedna para ma myśliwce F-16, a druga rakiety Patrioty… Cudo! Kochana, coś trzeba robić, bo Donek wzmożony lata jak z pypciem. To po jednostkach wojskowych, a to po bazie marynarki i zakładach zbrojeniowych. Nawet we dwóch z Sienkiewiczem granic pilnują, a Bronek ogłasza pakiet dla przedsiębiorstw, bo "nie możemy dać się prześcignąć innym krajom ", całkiem w lesie, więc ja z kapciami, bo od czegoś trzeba zacząć. Obchody rocznicy wejścia do NATO tuż, tuż to i Bronek się uaktywni, ja zaczynam od kapci, a na razie to mi coś pod bokiem nowy mąż stanu wyrasta a Ty wiesz, że mąż (stanu) u mnie jeden!

Wszystko przez tę Makrelę, tfu! Sama Putinowi nie podskoczy, to Donka wystawiła, a ten już ją krytykuje… Prasy niemieckiej się naczytał, czy co? Czemu Makrela nie podskoczy? Kto z energii atomowej zrezygnował i gaz od Władimira kupuje… No kto? Kazała Donkowi grać rusofoba, nawet w Pałacu nasze Misie Putina barwy wojenne przybrały, ale bez przesady… Co, Donek coś zrozumiał… zmienił się? Ty się Helutka z rozumem spotkaj i pomyśl… Robi coś Donek, by zintegrować prezydentów Litwy, Łotwy, Estonii i państwa bałtyckich, które mogłyby na UE naciskać. Kochana! Cały czas wystawiał Władimirowi świadectwo moralności i nic się nie zmieni… Wystarczy, że Makrela smycz przykróci…

Co ludzie? Helutka! Ty się nie przejmuj, dostają to, co potrzeba… Strach i odpowiednie zarządzanie strachem. Straszy się od rana do nocy, a to wojną, to krachem gospodarczym, a to banderowcami i faszyzmem. Kto strachem zarządza? Aaa… To już nie Twoja sprawa… Ty się tylko patrz, jak to nawoływanie do strachu i nienawiści pięknie idzie "szczerym katolikom". Ruskie rezonatory po sieci latają i odwalają dobrą robotę, aż furczy… Patrz Helutka na komentarze w sieci. Nawet na stronach dotyczących wypieków weselnych, wpisują co trzeba i nawet Krymu z kremem nie pomylą… Ot, kadry!

A jak pięknie rozchodzi się twórczość mojego ulubionego duchownego… Wyciepną go drzwiami, oknem wejdzie, bo inni mu rękę podadzą i wszędzie zamieszczą. Co jak to po co? Sama się dziwię Helutka, ale jedni to punkty zbierają w szczepach swego środowiska, bo podzielone ono jest aż miło patrzeć, więc trzeba więcej nad tymi podziałami pracować… A inni, to z demokracji i pluralizmu to robią albo co? Żeby nie ta głupota co fruwa aż miło, to źle by było z nami Helutka, oj źle! Ty się Helutka nie podniecaj, wszystko jest pod kontrolą… Że co? Że wajcha przestawiona? Ech ty durna… Wajcha jest od przestawiania, byle wajchowy był ten sam, a póki co, to jest. Złociutka! Donek dostał pomysła na kampanię wyborczą, którą mu Protasiewicz zapaskudził, mój wkroczy w obchody świąteczno-rocznicowe, wszystko wróci do normy… A Krym? Co - a Krym Helutka? Krym jest półwyspem, pięknym półwyspem i tyle Helutka… Pa!