Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (4)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

Grupa kibiców Śląska Wrocław została zaatakowana przez hiszpańskie bojówki. Kilku naszych kibiców zostało ranionych nożem. Jak podało radio RMF, polscy kibice nie zgłosili napaści na policję, nie chcieli też pomocy od amb. Arabskiego. Słuszną decyzję podjęli kibice. Arabski hiszpański zna, mógłby wzorem Grasia, zacząć przepraszać te bojówki hiszpańskie za to, że musiały one bronić swej ziemi przed najazdem obcych. Za wynik meczu, p. Ambasador przepraszać nie musiał. Śląsk Wrocław mecz przegrał. Odetchnęłam.

Minister Sienkiewicz szuka w pocie czoła faszystów, kiboli i wszelkiej maści czarnych podniebień, których to smrodu nie szybko się nie pozbędziemy... (cytuję z pamięci p. Kuźniara). W trosce o te ministrowe wysiłki, uprzejmie informuję p. Ministra, że faszystów z czarnymi podniebieniami, to chyba ma pod bokiem. "Wyrwać chwasta"... (Żakowski o Gowinie) "20% to renegaci" (Niesiołowski o wyborcach Gowina). Panie Ministrze! Faszyzm u bram, pod samym Pańskim okiem, a Pan chyba utknął gdzieś pod Białymstokiem.

Sie porobiło! Przyjaciel ze wschodu, sąsiad nasz ukochany, nałożył częściowe embargo na nasze mięso, owoce i ostatnio sery (za wPolityce pl). Ja rozumiem, że te działania były jak najbardziej zrozumiałe w czasach ponurego kaczyzmu, ale teraz??? Za "naszego człowieka w Warszawie" ? Godzi się to? Chyba, że kara nas spotyka za to, że Tusk nie ustosunkował się publicznie (pozytywnie oczywiście) do podarowanej mu przez Putina, kopii książki wydanej przez wywiad, oskarżającej Polskę o współodpowiedzialność za wywołanie II wojny światowej z III Rzeszą ( za WikiLeaks - podał Dziennik pl.)

Dziś debata o demolce naszych finansów uczynionej przez Vincentego-Pomyliłem Się, a w mediach furt GG, czyli Godson z Gowinem. Premieru naszemu, przyszło już na to, że zagroził natychmiastowym wyciepnięciem Gowina z PO, jak ten się nie uspokoi. Jej Czerskość Wysoka domaga się głowy jednego G , a Premier Wysokiej Czerskości słucha. No bo jak tu nie słuchać ? Drugie G samo się z PO wyciepło i nawet doczekało się kilku ciepłych słów od Premiera. Musi pamięć Premiera zachowała wspomnienia o pysznym obiedzie w łódzkim domu pp. Godsonów, że przełknął czarną polewkę, podaną wczoraj.

Władza kochaniutka znalazła nowatorski sposób na kryzys, w którym wszyscy mają oszczędzać na wszystkim, ale znajomych i krewnych królika to nie dotyczy. Metoda ta, to nagrody urzędnicze. Resort Skarbu Vincenta Bez Peselu: rekordzista dostał 18 tys. zł nagrody. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego- od 5-7 tys. zł. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, od 1,5-10 tys. zł. W tej metodzie jest szaleństwo, czy w tym szaleństwie jest metoda? Nie potrafię odpowiedzieć! (informacje z Dziennika pl).