Przeskocz do treści

W krzywym zwierciadle (9)

krystynajaworskaKrystyna Jaworska

Fikcja absolutna z domieszką faktów, czyli "Między nami psiapsiółkami" (zbieżność imion osób ogólnie szanowanych, kochanych, poważanych, chronionych, osłanianych - zupełnie przypadkowa).

Cześć Helutka!... Właśnie wróciliśmy z tej Ameryki... że co, jak było? No co ty, gazet nie czytasz, tv nie oglądasz? Był sukces Helutka, dyplomatyczny, rozumiesz?

Barack powiedział, że Bronkowi, dużo lepiej jest bez wąsów, a Baracka słucha cały świat. Posłuchał się mnie Bronek, wąsy zgolił, przecież z wąsami, to kto by go tam zauważył, zagadał? Tylko mnie ta Barackowa zdenerwowała, też stwierdziła, że Bronkowi lepiej bez... niż... z... Patrz, jaka się spostrzegawcza zrobiła, bystra, to ona niech będzie w stosunku do swego chłopa.... widzisz Helutka, jak Bronek poprzednio powiedział Barackowi, że żon trzeba pilnować, to wszyscy się oburzyli, a teraz wyszło, że miał rację... jak zresztą zawsze. A jakie przemówienie w ONZ miał Bronek... No jak to jakie....ostre. Co?.. nie, nie, butem w stół nie walił, ale co im o Syrii powiedział, to powiedział. Wzywał ONZ do " reformy, która by uczyniła tę organizację skuteczniejszą "  Tę reformę, to mogli by przeprowadzić nasi... No jak to kto, Helutka... Całe naręcze nałęczów mi się po pałacu pęta. Czy o Polsce coś z Obamą gadał? No coś ty Helutka, o Polsce, to gada się gdzie indziej... Coś taka dociekliwa - gdzie? Co dalej? No zrewanżował się Barackowi zaproszeniem do Polski na "obchody 25-lecia wyborów 24 czerwca 1998 r., które zakończyły epokę komunizmu w Polsce" (GW - 26.09.br)... Za co się zrewanżował? No przecież lotniskowiec mu pokazali, bazę w Norfolk i doroczną nagrodę amerykańskiej Rady Atlantyckiej - Global Citizen dostał. A ja... Co robiłam? No z Barackową na pogaduchach byłam... Normalnie, jak dama z damą gadałyśmy...

O czym? A w czym firanki namoczyć i co na szybki obiad ugotować... Co dalej? Dalej, to z Hanką na grzybobranie się wybieram, bo muszę zacząć ją pilnować. Jest kłopot, bo: przegra referendum, to Donald będzie musiał jej robotę znaleźć... Wygra, to sama może zawalczyć o Żyrandol... Tak, czy siak... Donek może jej pomagać... Sama wiesz, jaki jest wredny... Nie jest? No wiesz??? A kto o wstrzymaniu kasy na kampanię prezydencką coś mamrotał? Wałęsę pamiętasz? Załatwił jej posadę prezesa NBP, co prawda za drugim podejściem, ale załatwił i jak mu się odwdzięczyła? W 1955 r na czele Victorii, rywalizowała z Wałęsą o fotel prezydenta. Obsobaczała go tak publicznie, że aż ją nazwał "hieną" (sic!)... A teraz hiena na 70-te urodziny Wałęsy leciała...

O jednym jeszcze muszę ci Helutka powiedzieć...lepię ci ja pierożki z mięsem, nagle... Słucham i uszom nie wierzę... Znajome głosy dziennikarzy z TVN-24... dociekliwi tacy, pryncypialni, krzyżowy ogień pytań, rany Julek, to kogoś z naszych tak traktują? Laska??? Lecę, patrzę i... to tylko Konferencja Episkopatu Polski (27.09.br) - akcja - Uderz w Pasterza - w pełnej krasie.

Co my na to, Helutka? My w niedzielę będziemy na mszy świętej, fotki tu i tam się podrzuci, przecież dobrze wiesz, jak gorliwym obrońcą Kościoła, jest Bronek. Kończę już Helutka, bo do TVP muszę dzwonić... Normalnie mnie zaraz trafi.

Co się stało??? A stało się, stało. Taka Kwaśniewska dostała pracę w TVP, poprowadzi nowy cykl w "Pytaniu na śniadanie" (onet - 1.10.br.) a ja to co? Też muszę sobie zaklepać fuchę na potem. Nawet tytuł im zaproponuję, a co! To będzie " Pytanie o śniadanie". Co to, gorsza jestem, czy co? No więc pa!