Przeskocz do treści

Wassermann o komisji ws. Amber Gold: „Nie jestem nastawiona na polowanie na kogokolwiek, a zwłaszcza na Donalda Tuska”

wpolityceplZespół wPolityce.pl / gah

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann, która była gościem programu „Dziś wieczorem” (TVP Info), skomentowała skompletowanie składu komisji śledczej do zbadania afery Amber Gold.

To decyzja, która zapadła wyniku szeregu rozmów i uzgodnień. Komisja śledcza składa się z posłów, więc wskazanym jest, by członkami byli nie tylko prawnicy, ale osoby z innym spojrzeniem na sprawę — wyjaśniła parlamentarzystka.

Celem komisji jest ustalenie odpowiedzialności politycznej — dodała.

Wassermann odniosła się do zarzutów ze strony opozycji.

Podchodzę do tej sprawy w ten sposób, że jestem otwarta na wszystkie wątki. (…) Wbrew twierdzeniom opozycji - nie jestem nastawiona na polowanie na kogokolwiek, a zwłaszcza na Donalda Tuska — powiedziała.

Służby za czasów rządów Donalda Tuska nie miały koordynatora, działały pod jego bezpośrednim zwierzchnictwem, więc będziemy go pytać o działania służb — zaznaczyła posłanka PiS.

Małgorzata Wassermann zwróciła uwagę na bezczynność organów państwa w sprawie Amber Gold.

20160718mwBędziemy badali, jak to się stało, że przez 3 lata budowano piramidę finansową, bez nadzoru. Dlaczego żadna powołana do tego instytucja nie stanęła na drodze państwu P.? — zapytała parlamentarzystka (fot. wPolityce.pl/TVP Info).

Materiał, który jest zgromadzony na dziś wskazuje, że miasto Gdańsk uzyskało pewne środki z Amber Gold — powiedziała Wassermann.

PiS dwukrotnie próbowała powołać taką komisję, ale PO była temu przeciwna — przypomniała posłanka PiS.

Zapytana o wyrzucenie trzech posłów Platformy Obywatelskiej z partii, stwierdziła: Widać, że napięcie w PO jest bardzo duże. Dzisiaj jest to namacalne. Platforma przeżywa spory problem, zobaczymy czy sobie z tym poradzi.

Nie zabrakło również pytań o podwyżkę płac ministrów i parlamentarzystów. Małgorzata Wassermann przyznała, że obecne zarobki nie są w stanie przekonać dobrze wykwalifikowane osoby do pracy w resortach czy Sejmie.

Nie jest prosto namówić dobrych fachowców do działalności publicznej — zauważyła posłanka PiS.

Tekst i zdjęcie za: http://wpolityce.pl/polityka/301523-wassermann-o-komisji-ws-amber-gold-nie-jestem-nastawiona-na-polowanie-na-kogokolwiek-a-zwlaszcza-na-donalda-tuska