Przeskocz do treści

Wassermann o śledztwie ws. internetowego żartu: „Sprawa jest absolutnie śmieszna i nie powinna się wydarzyć”

wpolityceplZespół wPolityce.pl / gah

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Wassermann, która była gościem programu „Jeden na Jeden” (TVN24) odniosła się do procesu, w którym na ławie oskarżonych zasiądzie Tomasz Arabski.

Chciałabym, żeby doszło do sprawiedliwego i rzetelnego procesu, żeby sąd wydał sprawiedliwy wyrok — powiedziała Wassermann.

Uważam, że przedstawione przez nas dowody są dobre i mocne — dodała.

Posłanka przypomniała, że Arabski będzie odpowiadał z art. 231 kk.

Nie dopełnił swoich obowiązków jako szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (…) Odpowiada za niedopełnienie obowiązków jako funkcjonariusz publiczny — wyjaśniła.

Małgorzata Wassermann odniosła się również do nowej ustawy o prokuraturze.

Prokuratura jest w stanie pracować dużo sprawniej niż do tej pory — powiedziała posłanka PiS.

Znam prokuraturę bardzo dobrze, pracowałam w tej instytucji. (…) Chcemy, żeby szef, który stoi na czele prokuratury ponosił pełną odpowiedzialność — dodała Wassermann.

Zapytana o to, czy Zbigniew Ziobro jest właściwą osobą na czele prokuratury, stwierdziła: To na pewno człowiek, który nie będzie wahał się przy trudnych śledztwach.

20150921mwParlamentarzystka podkreśliła, że do tej pory ofiary przestępstw i ich rodziny były krzywdzone przez wymiar sprawiedliwości.

Prokuratura bawiła się ze mną wielokrotnie — przyznała Wassermann (fot. wPolityce.pl/TVN24, arch.).

Rozmówczyni Bogdana Rymanowskiego odniosła się również do działalności Andrzeja Seremeta.

Prokurator Seremet został niestety wyposażony w bardzo ubogie narzędzia. (…) Jestem rozczarowana w zakresie jego wypowiedzi ws. Smoleńska. (…) Z drugiej strony nie mogę niczego oczekiwać od prokuratora generalnego po tak ułomnej ustawie — przyznała Wassermann.

Posłanka PiS odniosła się również do śledztwa ws. internetowego filmu, którego autor żartuje z prezydenta Andrzeja Dudy.

Sprawa jest absolutnie śmieszna i takie coś nie powinno się wydarzyć — powiedziała parlamentarzystka.

Małgorzata Wassermann przypomniała, że za czasów rządów PO, to ABW interweniowała ws. strony Antykomor bezpardonowo wkraczając do mieszkania internauty, natomiast w tym przypadku policja poprosiła o wydanie sprzętu.

Tu się grzecznie puka i prosi o wydanie komputera, a tam wyważa drzwi - zaznaczyła posłanka PiS.

Zapytana o postawę naukowców z UJ wobec prezydenta Andrzeja Dudy, przypomniała, że autorytety prawnicze nie reagowały, gdy dochodziło do nieprawidłowości w śledztwie smoleńskim.

Oni widzieli, jak postępuje się z materiałem dowodowym,a są to karniści i procesualiści. Oni wiedzieli, że tak robić nie wolno. Czy ktoś wyszedł i mówił, że dochodzi do łamania prawa? (…) Większość z tych osób ma alergię na Prawo i Sprawiedliwość — powiedziała Wassermann.

Prezydent Andrzej Duda jest inteligentnym i mądrym prawnikiem, co udowodnił występując przed TK — zaznaczyła parlamentarzystka.

Tekst i ilustracja za: http://wpolityce.pl/polityka/279672-wassermann-o-sledztwie-ws-internetowego-zartu-sprawa-jest-absolutnie-smieszna-i-nie-powinna-sie-wydarzyc