Przeskocz do treści

Wassermann o ustawionym wyroku TK: „To jest złamanie podstawowych przepisów obowiązujących w Polsce”

wpolityceplZespół wPolityce.pl / mall

To jest złamanie podstawowych przepisów obowiązujących w Polsce — powiedziała mec. Małgorzata Wassermann w Sejmie, komentując ujawnioną przez portal wPolityce.pl skandaliczną sprawę wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który – jak dowiedział się portal wPolityce.pl - od dwóch tygodni konsultowany jest z posłami Platformy Obywatelskiej.

Narada która ma się odbyć po zamknięciu rozprawy musi być tajna. Sędziowie nigdy nie mogą ujawniać przebiegu narady. Dopiero po naradzie dochodzi do głosowania. Nie może się to odbyć w żaden inny sposób — podkreśliła, mówiąc że inaczej złamano by prawo.

malgorzatawassermannfbJestem zdumiona tym, co że pan poseł Budka mówi o tym, co będzie robił prezes Rzepliński za chwilę. Jego wypowiedź o tym, ze on skomentuje za chwilę jak powstają wyroki to jest rzecz niebywała. Albo poseł uzurpuje sobie prawo do bycia rzecznikiem pana Rzeplińskiego albo pozostają w ciągłym porozumieniu. To jest rzecz również sytuacja niedopuszczalna — zaznaczyła mec. Wassermann (fot. facebook.com / malgorzata.wassermann).

Odnoszę wrażenie, że od jakiegoś czasu oderwaliśmy się od sfery prawnej a rozmawiamy już nie tylko na płaszczyźnie politycznej, ale na granicy obłędu — dodała.

Oczekuję że Rzepliński zabierze głos odnośnie tego, co pojawiło się w internecie. Jesteśmy zdumieni, że do takiego przecieku doszło — podkreśliła.

Zanim odbyła się rozprawa, wyrok był gotowy. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca — podkreśliła.

Tekst za: http://wpolityce.pl/polityka/284467-wassermann-o-ustawionym-wyroku-tk-to-jest-zlamanie-podstawowych-przepisow-obowiazujacych-w-polsce