Przeskocz do treści

Zaproszenie do współtworzenia księgi kanonizacyjnej

kanonizacyjnaimSzanowni Państwo!

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zleciła Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz „Stowarzyszeniu Absolwentów Dzieło” przeprowadzenie ogólnopolskiego wydarzenia w ramach przygotowania do kanonizacji Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II. Hasłem wspomnianego wydarzenia jest Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

Od 9 marca można na stronie internetowej www.iskramilosierdzia.pl publikować oraz czytać krótkie wpisy związane ze Świętym Papieżem Polakiem. Ujęte w formy podziękowań, próśb i postanowień stworzą niepowtarzalny, zbiorowy akt zawierzenia Bogu. Wpisy będzie można też przekazywać za pomocą: SMS-ów (nr 70 040 - 0,62 zł z VAT), e-maili (iskramilosierdzia@dzielo.pl), tradycyjnych listów wysłanych na adres Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: KSIĘGA), a także papierowych formularzy dostępnych w parafiach w całej Polsce.

janpaweliiNiedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. Jej przygotowaniem zajmie się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która dysponuje techniką mikrodruku, potrzebną przy dużej liczbie wpisów. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i złożona tam podczas uroczystości kanonizacyjnych jako duchowy dar Polaków (...)

Do pozostałych informacji o wydarzeniach związanych z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia (w tym uroczystej Mszy świętej w Łagiewnikach podczas której pobłogosławiony przez Jana Pawła II ogień otrzyma m.in. przedstawiciele kilkudziesięciu instytucji kościelnych, państwowych i społecznych) odsyłam do naszej strony internetowej www.iskramilosierdzia.pl .

Serdecznie zachęcam do włączenia się w tą jedyną w swoim rodzaju szansę udzielenia odpowiedzi na słowa Jana Pawła II jaką otrzymają Polacy w ramach akcji Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia. Mam nadzieję, że razem uda nam się stworzyć piękne wotum na kanonizację Papieża Polaka.

Z wyrazami szacunku, ks. Jan Drob
przewodniczący Zarządu Fundacji Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 6 / 01-015 Warszawa / www.dzielo.pl