Przeskocz do treści

Życzenia od Prezydenta RP dla Polonii i Polaków za Granicą

prezydentpllogoSzanowni Państwo, Drodzy Rodacy!

Obchodzimy dzisiaj Dzień Polonii i Polaków za Granicą ustanowiony w 2002 roku w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność oraz przywiązanie do polskości, a także pomoc Ojczyźnie w najtrudniejszych momentach.

prezydentdrandrzejdudaPo raz pierwszy jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej będę towarzyszył Państwu w tym radosnym świętowaniu. Z tej okazji gorąco dziękuję Moim Rodakom, mieszkającym poza granicami kraju za zaangażowanie w pracę, która służy  pielęgnowaniu postaw patriotycznych, zachowywaniu pamięci o polskiej historii, kulturze i tradycji. Dziękuję za wychowywanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskich i europejskich wartości, za dbałość o to, aby w sercach młodych ludzi była obecna Polska – nasza wspólna Ojczyzna.

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą życzę Wam, Drodzy Rodacy, aby łączące nas więzi stawały się jeszcze silniejsze, abyśmy miłość do Polski potrafili przekazywać następnym pokoleniom. Życzę Wam osobistego powodzenia, zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Za: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,157,zyczenia-od-prezydenta-rp-dla-polonii-i-polakow-mieszkajacych-za-granica.html