Przeskocz do treści

Andrzej Duda rusza z serią merytorycznych spotów. Na pierwszy ogień – kwota wolna od podatku. Zmniejszmy obciążenie, idźmy w kierunku wolności!

wpolityceplZespół wPolityce.pl / maf

Zmniejszmy obciążenie, idźmy w kierunku wolności! — mówi Andrzej Duda w swoim najnowszym klipie wideo skierowanym do internautów.

Kandydat PiS na urząd prezydenta w zwięzłym spocie przekonuje, że należy podnieść kwotę wolną od podatku. Jak słyszymy w sztabie wyborczym Dudy, to pierwszy z cyklu filmów, w których polityk będzie mówił merytorycznie o najważniejszych, jego zdaniem, sprawach, które należy poprawić w Polsce.

20150417ad2Sens kwoty wolnej od podatku jest taki, by nie opodatkowywać tych dochodów, które zapewniają minimum egzystencji. Jeśli weźmiemy pod uwagę te dane, że według ustawy o pomocy społecznej próg ubóstwa to 6,5 tys. złotych rocznie dla osoby żyjącej samotnie, to jak się to ma do kwoty wolnej od podatku? — zastanawia się Duda (fot. YT).

Kandydat PiS przypomina, że Polska jest pod tym względem daleko z tyłu w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

W jego ocenie zwiększenie kwoty wolnej od podatku wpłynie stymulująco na polską gospodarkę.

To doprowadzi do pobudzenia gospodarczego - towary będą się sprzedawały, ludzie będą robić zakupy. To pierwszy element pobudzający gospodarkę - bez dodrukowania pieniędzy, bez zwiększania fiskalizmu, bez dokręcania ludziom śruby. Zmniejszmy obciążenie, idźmy w kierunku wolności! — mówi Andrzej Duda.


• https://www.youtube.com/watch?v=v4Y5D7-NhvY

Tekst i ilustracja za:
http://wpolityce.pl/polityka/241228-andrzej-duda-rusza-z-seria-merytorycznych-spotow-na-pierwszy-ogien-kwota-wolna-od-podatku-zmniejszmy-obciazenie-idzmy-w-kierunku-wolnosci-wideo