Przeskocz do treści

„Bardzo was lubię” – Papież do dziennikarzy

tomaszkorneckiTomasz Kornecki

Podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami papież Franciszek nazwał ich swoimi przyjaciółmi. W niezwykle naturalny i otwarty sposób wskazał na najważniejsze elementy pracy ludzi mediów. Powiedział, że to co łączy ich z Kościołem to poszukiwanie prawdy, dobra i piękna. Nawiązał do pracy dziennikarzy w czasie rezygnacji Benedykta XVI oraz konklawe: "napracowaliście się, oj napracowaliście" powiedział.

Wskazał na Chrystusa, który jest w centrum, podkreślił, że logika Kościoła jest inna niż logika polityczna.

jorgemariobergoglio2008Spotkanie z ludźmi mediów było pierwszym, po spotkaniu z kardynałami, przemówieniem skierowanym do konkretnej grupy zawodowej. Ojciec Święty (fot. Wikipedia, 2008) wysłał wyraźny sygnał, że media są mu niezwykle bliskie.

Chociaż miał przygotowany tekst przemówienia, nie raz, podobnie jak Jan Paweł II, mówił "z głowy". Wyjaśnił dlaczego przyjął imię Św. Franciszka z Asyżu - patrona ubogich i człowieka pokoju.

Naturalne gesty następcy Benedykta XVI, jego otwartość i poczucie humoru przywołują spotkania z Janem Pawłem II. Być może słusznie papież Franciszek nazywany jest argentyńskim Karolem Wojtyłą.

Dodaj komentarz