Przeskocz do treści

„Czas próby” po raz trzeci w Krakowie

krakowniezaleznymkInformacja własna

Fotografie w tekście p. Jan Lorek.

kf18 lutego 2017 roku Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki zorganizowal spotkanie z p. Krystianem Frelichowskim, autorem powieści „Czas próby”. Gość tego spotkania - przewodniczący bydgoskiego Klubu Gazety Polskiej i działacz Solidarnych 2010 - opowiadał o wydarzeniach związanych ze stanem wojennym. Tym, którzy dotąd nie przeczytali powieści zdradził, że jeden z jej epizodów rozgrywa się w Krakowie.

(Za: multibook.pl): Nie ta brama, nie to podwórko...Skręcił za szybko, dookoła trzymetrowy mur. Goniący go tajniak rzucił nim o ścianę. Pociemniało mu na chwilę w oczach. Poczuł zimny dotyk stali krępującej ręce. Stało się.

kf2„Czas próby” to niezwykle wciągająca powieść z okresu stanu wojennego. To pełna autentycznych faktów historia młodego opozycjonisty aresztowanego za działalność konspiracyjną. Śledztwo i pobyt w więzieniu stawiają młodego Karczewskiego przed najtrudniejszą życiową próbą. Czy ją przetrwa? Czy wytrzyma naciski SB, strach, brutalność przesłuchujących i współwięźniów? Czy zdradzi kolegów z podziemia?

20170208kf4Trzymająca w napięciu książka uderza wyjątkowym realizmem w opisie szczegółów życia w PRL-u i więziennej subkultury.

Doceniona przez czytelników zdobyła główną nagrodę w plebiscycie Miesięcznika Literackiego "Akant".