Przeskocz do treści

Drugi Apel Księdza Rektora PMK we Francji o udział w wyborach prezydenckich!

apelrektorapmk(Od Redakcji): Tekst pierwszego Apelu znajdą Państwo poniżej, a drugiego, przed wyborami 24 maja 2015 roku, obok w pliku graficznym 😉

Apel Księdza. Rektora Polskiej Misji Katolickiej we Rrancji o udział w wyborach prezydenckich!

Nadchodzi czas ważnych wyborów i kluczowych decyzji o najwyższy urząd w państwie - Urząd Prezydenta. Wybory te odbędą się 10 maja 2015 r. Również Polacy zamieszkali za granicą mają prawo wziąć udział w tym głosowaniu. Mają nie tylko prawo, ale moralny obowiązek, wybrać osobę godną tego urzędu.

Prezydenta, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie narodowej godności, który będzie budował państwo uczciwe i sprawiedliwe oparte na chrześcijańskich zasadach moralnych, który szanował będzie tradycję narodową, jej historię oraz ich prawdziwych bohaterów.

Nasz kraj potrzebuje prezydenta który zatroszczy się o miejsca pracy, żeby młodzi ludzie nie musieli jej szukać poza granicami Polski, zadba o rodziny, którym żyje się coraz trudniej.

Dzisiaj nasza Ojczyzna potrzebuje wielkiego planu odbudowy gospodarczej państwa. Nowego, dynamicznego człowieka godnego tych zadań, który swój urząd prezydenta oprze na czterech filarach, którymi są: rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialogu – oparta nie tylko na deklaracjach ale na czynach.

Dlatego apelujemy do wszystkich Polaków zamieszkałych we Francji do udziału w wyborach. Poczujmy się odpowiedzialną wspólnotą za przyszły los naszej Ojczyzny. W tych wyborach liczy się każdy głos. Także Twój!

Ksiądz infułat Stanisław Jeż, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji