Przeskocz do treści

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości popiera szybką kolej w Małopolsce

dawidliszkaDawid Liszka

Przedstawiciele krakowskiego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do mieszkańców Krakowa i Małopolski o zaangażowanie w konsultacje społeczne prowadzone przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Forum Młodych odnieśli się do pomysłu budowy szybkiej kolei na trasie Kraków - Krynica - Nowy Sącz - Zakopane. Ta inwestycja jest obecnie poddawana pod konsultacje społeczne i może zostać wpisana do realizacji w ramach Krajowego Programu Kolejowego.

"Politycy partii rządzącej wielokrotnie obiecywali poprawę jakości infrastruktury w naszym regionie" - przypominał przewodniczący krakowskiego Forum Młodych Dawid Liszka. Dodał, że skoro małopolscy posłowie Platformy Obywatelskiej nie są w stanie niczego wywalczyć w Warszawie dla swojego regionu, to mieszkańcy muszą wziąć sprawy w swoje ręce.

"Uważamy, że budowa dogodnego połączenia kolejowego między stolicą województwa a Małopolską lokalną przyczyni się do zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Dzięki temu mieszkańcy tych regionów uzyskają dostęp do tych możliwości, jakie niesie ze sobą praca w Krakowie. Nowy Sącz i Zakopane mają fatalne połączenie kolejowe z Krakowem i najwyższa pora to zmienić" - powiedział Szymon Huptyś z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał, że rozwiązanie szybkiej kolei będzie od września funkcjonowało w Województwie pomorskim.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje do 10 sierpnia. Szczegółowe informacje o możliwości wzięcia udziału w konsultacjach znaleźć można m.in. na stronie: www.pociagautobusgory.pl/krajowy-program-kolejowy.