Przeskocz do treści

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie apeluje do Premier w sprawie szpitali

dawidliszkaDawid Liszka

Pani Premier jest z wykształcenia lekarzem. Skoro twierdzi, że „słucha, rozumie i pomaga”, to niech wsłucha się w głos pacjentów małopolskich szpitali – apelowali do wizytującej dziś (18 sierpnia 2015 roku) Kraków szefowej rządu członkowie Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie.

Jak wskazuje raport Państwowej Inspekcji Sanitarnej, prawie połowa małopolskich szpitali nadaje się do zamknięcia – mówił przewodniczący krakowskiego oddziału Forum Młodych Dawid Liszka – Z naszych rozmów z pacjentami wynika, że szpitale nie są wyposażone w specjalistyczne lekarstwa i to rodzina pacjenta często donosi leki do szpitala.

Skoro pani Premier jest dzisiaj w stolicy Małopolski, to powinna odwiedzić te szpitale, do których zastrzeżenia ma Państwowa Inspekcja Sanitarna. Niech przestanie udawać, że tego problemu nie ma – apelował Szymon Huptyś z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie.

Przedstawiciele Forum Młodych podkreślili, że działania wokół służby zdrowia muszą być prowadzone kompleksowo i w sposób skoordynowany, a nie poprzez pojedyncze akcje wizerunkowe. Przypomnieli też o raporcie NIK, który stwierdza, że komercjalizacja szpitali nie poprawia znacząco losu pacjentów.

Prawo i Sprawiedliwość proponuje likwidację NFZ i finansowanie budżetowe przez Ministra Zdrowia i wojewodów – przypomnieli przedstawiciele Forum Młodych. Dodali, że Ewa Kopacz powinna mniej wierzyć doradcom i spotom wyborczym, a bardziej przyjrzeć się szarej rzeczywistości dotyczącej polskiego systemu opieki zdrowotnej.