Przeskocz do treści

Ile zarabia syn Tuska i brat Niesiołowskiego?

tomaszkorneckiTomasz Kornecki

Bezrobocie rośnie. Absolwenci krakowskich uczelni szukają z coraz większymi problemami pracy. Ale nie wszystkim jest źle.

Jestem przekonany, że skażenie nepotyzmem,  załatwiactwem jest dość mocno rozpowszechnione w naszym kraju. Ono nie ma jednej barwy partyjnej czy branżowej. Najwyższy czas, żebyśmy wspólnie postarali się jak najszybciej zbudować reguły prawne, które przynajmniej radykalnie ograniczą te negatywne zjawiska – podkreślił w swoim przemówieniu w piątek Donald Tusk.

Jak ujawnił super Express Michał Tusk syn premiera, pracuje na lotnisku im. L. Wałęsy w Gdańsku. Portal niezalezna.pl ujawnił, że ten port lotniczy stanowi m. in. własność  gminy Gdańsk, Sopot i Gdynia, województwa pomorskiego oraz nadzorowany jest  przez Ministerstwo Transportu Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Wszędzie tam większość stanowią działacze PO. Z kolei brat Stefana Niesiołowskiego jest odpowiedzialny za ścieki w Łodzi. Marek Myszkiewicz-Niesiołowski otrzymuje rocznie 36 tys zł jako członek rady nadzorczej Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Spółka podlega władzom miasta, którego prezydentem jest Hanna Zdanowska z… PO.