Przeskocz do treści

LIDER. Film dokumentalny o Jarosławie Kaczyńskim w Krakowskim Klubie Gazety Polskiej

miroslawborutaMirosław Boruta

23 października Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki zaprosił Klubowiczów i Sympatyków Klubu na projekcję filmu o premierze Jarosławie Kaczyńskim - LIDER oraz na spotkanie z p. Michałem Ciechowskim, pełnomocnikiem Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

polskanaszychmarzenWarto przypomnieć, że to właśnie 23 października, osiem lat temu, odbyła się II tura wyborów prezydenckich w Polsce, w której Lech Kaczyński (54,04%) pokonał Donalda Tuska (45,96%).

Film - który dodawany był także do książki premiera Jarosława Kaczyńskiego: "Polska naszych marzeń" ("Akapit", Lublin 2011) - obejrzeć można na stronie: http://polskanaszychmarzen.pl

I jeszcze opis książki zilustrowany trzema zdjęciami ze spotkania:
 
"Pisząc tę opowieść odbyłem podróż przez polską historię najnowszą, ale także przez własne życie".

Jarosław Kaczyński

SJest to bardzo osobista, a jednocześnie przenikliwa ocena sytuacji współczesnej Polski, osób rządzących i sprawujących wysokie urzędy państwowe, pogłębiona ogromną wiedzą historyczną oraz analizą dawnej i obecnej polityki zagranicznej.

Autor odsłania nie zawsze uczciwe mechanizmy władzy, odnosi się także do sytuacji w szkolnictwie, sądownictwie, armii i mediach publicznych.

SWskazuje patologie i proponuje konkretne działania naprawcze.

Przedstawia program, który pozwoli Polsce stać się "Polską naszych marzeń - państwem o silnej pozycji na świecie, praworządnym, bezpiecznym, mającym dobrze wykształconych obywateli, rozwijającym się gospodarczo i kulturalnie.

Opisuje również tęsknotę za tymi, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, zwłaszcza swój ból po stracie brata.

SCzęść druga ",Alfabet Jarosława Kaczyńskiego, to zbiór prywatnych przemyśleń Autora na temat wielu znanych mu osób - członków rodziny, przyjaciół, kolegów z partii, najważniejszych osób życia publicznego.

Opisując poszczególne osoby, przywołuje wiele rozmów nieznanych opinii publicznej i ujawnia kulisy wielu ważnych wydarzeń.

Całość, mimo iż ma osobisty charakter, tchnie troską o dobro Polski i Polaków (za: poczytaj.pl).