Przeskocz do treści

List do Rzecznika Praw Obywatelskich

Kraków, dnia 14.07.2013

Rzecznik Praw Obywatelskich Pani Profesor Irena Lipowicz
Dotyczy: bicia i duszenia Adama Słomki przez policję katowicką

Piszę do Pani Rzecznik Praw Obywatelskich kolejny raz w sprawie bandyckich zachowań polskiej policji kierowanej przez funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej. Jeszcze nie została wyjaśniona sprawa rozbicia wiecu wyborczego Adama Słomki i jego pobicia w dniu 17.09.2011 r., a już 10 lipca 2013 r. w tym samym miejscu tj. pod pomnikiem zbrodniarzy komunistycznych i oprawców narodu polskiego w Katowicach policja pobiła Adama Słomkę, tak, że stracił przytomność i został zawieziony do szpitala MSW.

Jestem prezesem ogólnopolskiego Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89 i nie mogę przechodzić obojętnie wobec faktów bandyckich zachowań policji broniących pomników okupanta sowieckiego przed społeczeństwem. Tak postępowała milicja obywatelska za czasów PRL, kiedy rządzili komunistyczni zdrajcy z nadania Moskwy. W niepodległej Polsce jest to niedopuszczalne. Chyba, że Donald Tusk jest kukłą w rękach Putina i zwykłym zdrajcą, ale jeżeli tak jest, to już dawno powinien być pozbawiony immunitetu poselskiego i znaleźć się w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Ponieważ Pani stoi na straży wolności, praw człowieka i obywatela proszę o podjęcie interwencji w tej sprawie, doprowadzenie do ukarania bandytów niegodnych być policjantami, przeproszenia i zadośćuczynienia Adamowi Słomce za wyrządzony ból i krzywdę. Adam Słomka jest postacią znaczącą w życiu politycznym, przez dziesięć lat zasiadał w ławach sejmowych, był więźniem politycznym w latach PRL. Jest jednym z bohaterów walki o niepodległą Polskę.

Fakt istnienia w Polsce reliktów komunistycznych jest gloryfikowaniem totalitarnego systemu komunistycznego, a przez to przestępstwem z artykułu 256 Kodeksu Karnego. Ponieważ prokuratura kryje przestępców, którzy bronią, a nawet odbudowują takie relikty komunistyczne wnioskuję o interwencje w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. Mimo mojego zawiadomienia o przestępstwie z tego artykułu popełnionym przez prezydenta Pawła Adamowicza z Platformy Obywatelskiej Prokuratura Gdańska odpowiedziała, że kradzież publicznych pieniędzy i odbudowa reliktu komunistycznego nie jest przestępstwem. W sytuacji tak jawnego łamania prawa wnoszę o podjęcie interwencji prowadzącej do poszanowania prawa i ukarania Pawła Adamowicza i jego wspólników z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę na likwidowanie wolności słowa przez tzw. rozgrzanych sędziów przy pomocy stosowania artykułu 212 Kodeksu Karnego, wprowadzonego w stanie wojennym jako komunistyczny knebel przeciw wolności i prawdzie. Dziś ten knebel stosują ochoczo sądy doprowadzając do ruiny finansowej ludzi. Przykładem ostatnim jest Jan Maria Rokita były wieloletni poseł, a dziś komentator polityczny ukarany grzywną w wysokości 350.000 zł.. Albo sejm zlikwiduje artykuł 212, albo będziemy mieć nadal do czynienia z cenzurą i zniewoleniem społeczeństwa. W tym przypadku również jest konieczna interwencja Rzecznika.

Z poważaniem,
Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89