Przeskocz do treści

Małgorzata Wassermann o aferze Amber Gold: Jeżeliby potwierdziły się powiązania z politykami, to po prostu mafia

wpolityceplZespół wPolityce.pl / ansa / TVP Info

Były premier Donald Tusk i jego syn Michał, były prezes NBP Marek Belka, były minister finansów Jacek Rostowski, były minister transportu Sławomir Nowak czy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, będą świadkami przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold – zapowiedziała w programie „Minęła dwudziesta” przewodnicząca gremium Małgorzata Wassermann.

Po kilkumiesięcznej analizie sprawy muszę powiedzieć, że stan państwa to jednak katastrofa. A jeżeliby potwierdziły się powiązania z politykami, to po prostu mafia – stwierdziła.

W środę rozpoczyna swoją pracę sejmową komisja śledcza do spraw Amber Gold. Posłowie mają powołać ekspertów i zastanowić się nad listą świadków. Krzysztof Brejza (PO), stwierdził, że prace komisji mogłyby się zakończyć w maksymalnie cztery miesiące. Z taką opinią nie zgadza się przewodnicząca sejmowej komisji śledczej.

20160906mwMyślę, że jak pan poseł Brejza zobaczy, jak zaczną spływać pierwsze materiały w postaci akt, ile tego jest, to podejrzewam, że zmieni zdanie i dojdzie do wniosku, że przy pracy niemalże 15 godzin na dobę będziemy w stanie rozpocząć pierwsze przesłuchania, moim zdaniem, gdzieś na początku października – stwierdziła Małgorzata Wassermann (fot. TVP Info/wPolityce.pl).

Przewodnicząca nie kryła, że część instytucji państwowych nie działało tak, jak trzeba. Wskazała m.in. prokuraturę, urzędy skarbowe i ministerstwo finansów. Zdaniem Wassermann komisja śledcza będzie miała wiele pytań do takich urzędników, jak: były premier Donald Tusk, były prezes NBP Marek Belka, były minister finansów Jacek Rostowski, były minister transportu Sławomir Nowak czy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Według posłanki PiS „ciekawy jest także wątek Michała Tuska”.

Na pewno nie dopuszczę, abyśmy wykraczali poza przedmiot działania komisji. Nie będziemy na siłę polować na Donalda Tuska. Po kilkumiesięcznej analizie sprawy muszę powiedzieć, że stan państwa to jednak katastrofa. A jeżeliby potwierdziły się powiązania z politykami, to po prostu mafia – dodała.

Tekst i zdjęcie za: http://wpolityce.pl/polityka/307454-malgorzata-wassermann-o-aferze-amber-gold-jezeliby-potwierdzily-sie-powiazania-z-politykami-to-po-prostu-mafia